Młodzi szczypiorniści pod okiem Artura Siódmiaka

Turniej pilki ręcznej  (1)  Foto: VW Poznań

Blisko 165 zawodników z 11 szkół podstawowych rywalizowało w finale VII Edycji Pucharu Volkswagena w piłce ręcznej. Podczas turnieju Finałowego grze młodych szczypiornistów przyglądał się Artur Siódmiak – były wybitny reprezentant Polski. Zwycięzcą tegorocznej edycji zostali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 z poznańskiej Wildy.

Turniej pilki ręcznej  (3)W rozgrywkach o Puchar Volkswagen Poznań Mini Handball uczestniczą piętnastoosobowe drużyny trzecioklasistów, którzy w ciągu roku szkolnego uczą się gry w piłkę ręczną, a następnie sprawdzają swoje możliwości w turniejach.

Do udziału w projekcie zaproszonych zostało 11 szkół podstawowych zlokalizowanych na poznańskiej Wildzie, Antoninku oraz w Swarzędzu. W sumie w ciągu roku zrealizowano 22 rozgrywki w czasie, których młodzi zawodnicy zdążyli zarazić się pasją do piłki ręcznej.

Gościem specjalnym podczas sobotniego Finału był Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski był pod ogromnym wrażeniem gry młodych szczypiornistów. „ Bardzo cieszę się, że w Poznaniu nie słabnie popularność szczypiorniaka. Ja sam swoją przygodę z piłką ręczną zaczynałem jako chłopak niewiele starszy od tych dzieciaków. Jest przed nimi sporo pracy, ale wierzę, że są jeśli ich zapał do sportu nie osłabnie są w stanie sporo osiągnąć. Myślę, że o przyszłość szczypiorniaka w Polsce nie musimy się obawiać”.

Jego słowa z nadzieją potwierdza Monika Hajbowicz z Volkswagen Poznań– Byłoby dla nas wielką satysfakcją, gdyby, któryś z absolwentów programu po latach poszedł w ślady Artura i zapisał się na stałe w historii polskiego szczypiorniaka.

Przypomnę tylko, że popularny „Siódym”, został bohaterem ćwierćfinałowego meczy podczas Mistrzostw Świata w Chorwacji. Nasza kadra wygrała wówczas mecz z Norwegami w dramatycznych okolicznościach. Na 5 sekund przed końcem Artur przejął piłkę i rzucił z nią przez całe boisko do pustej bramki dając naszej reprezentacji awans do półfinału (Norwegowie wycofali bramkarza) – mówi Monika Hajbowicz

W Wielkim Finale tegorocznej edycji zmierzyły się dwa zespoły z poznańskiej Wildy. Lepsi w starciu finałowy okazali się młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod wodzą trener Edyty Siczyńskiej. W meczu Finałowym pokonali oni swoich kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 21 pod wodzą Grażyny Kośmickiej . Mecz Finałowy zakończył się wynikiem dla 7:3 dla zawodników popularnej „Piątki”. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 87, którzy w meczu o brąz pokonali zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza.