Mistrz przegrywa trzeci raz

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1) / PKO Ekstraklasa / 5  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1) / PKO Ekstraklasa / 5 kolejka / 14.08.2022 r / Stadion Miejski, Poznań (foto: LepszyPOZNAN.pl/Pawel Rychter)

W niedzielny wieczór, w ramach 5 kolejki Ekstraklasy, Lech Poznań przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 26. minucie Petr Schwarz. Po tym meczu Lech spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Poznaniacy na boisku razili wręcz niedokładnością. Przykładowo w 26. minucie Petr Schwarz odebrał piłkę Afonso Sousa-ie i pobiegł w stronę bramki mijając kolejnych zawodników. Wydawało się, że ktoś musi go zatrzymać ale Lechowi nadal nie udało się ściągnąć nowego stopera przez co inni zawodnicy muszą łatać tą pozycję, co nie zawsze się udaje. I tak, po chwili Lech już przegrywał ze Śląskiem. Będąc fair, trzeba powiedzieć, że Wrocławianie po tym golu nie stworzyli jakiś bardzo groźnych sytuacji pod bramką Filipa Bednarka, a inicjatywa należała bardziej do Lecha. Jednak wspomniana niedokładność spowodowała, że nie udało się poznaniakom zmienić losów spotkania.

Kolejne spotkanie, tym razem w ramach Konferencji Ligii Europy, już w czwartek o godzinie 20:30. Tymr razem Kolejorz zagra z F91 Dudelange.