K U L T U R A

Miłość od pierwszego ugryzienia

Miłość od pierwszego wejrzenia - film  Foto: mat. organizatora

Nowe Kino Pałacowe działające przy CK Zamek zaprasza na premierę filmu o intrygującym tytule “Miłość od pierwszego ugryzienia”. Wydarzenie to odbędzie się w piątek, a my mamy dla Was zaproszenia.

Dzieło Thomasa Cailleya, to historia nastoletniego Arnauda (Kévin Azaïs). Lato zapowiadało się dla chłopaka tak, jak zwykle: praca w rodzinnej firmie, spotkania z przyjaciółmi – ale bez sensacji i szczególnych rozrywek.

Pewnego dnia spotyka niespodziewanie Madeleine (Adèle Haenel), piękną, wysportowaną, ale szorstką i trudną do zdobycia nastolatkę.  On zakochał się w niej bez pamięci, ona szykowała się na przygodę życia: obóz militarno-survivalowy, który miał być jej pierwszym krokiem do wstąpienia w szeregi armii. Arnaud postanawia jej towarzyszyć, choć wymagać będzie to od niego wiele poświęceń. Wspólna walka o przetrwanie zbliża ich ku sobie, ale mroczne i prorocze wizje Madeleine o zbliżającej się społecznej i ekologicznej katastrofie nagle zaczynają się spełniać.

Oboje znajdują się w niebezpieczeństwie. Czy uda im się ocalić rodzącą się między nimi miłość od pierwszego ugryzienia?

Film zdobył m.in. Cezara w tym roku (dla najlepszej aktorki, Adèle Haenel), oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI).

W związku z premierą filmu w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek, która odbędzie się w piątek 12 czerwca o godz. 19:30, będziemy mieć dla Was zaproszenia na to wydarzenie. Śledźcie nasz profil na facebooku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz