POZnań

Miliony na stworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych przy UM w Poznaniu

Niemal 9 mln zł na stworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych przy UM w Poznaniu  Foto: UMP

W symboliczny sposób Prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński, przekazał na ręce rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego czek o wartości blisko 9.000.000 złotych w ramach konkursu ABM na tworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych.

Bardzo się cieszę, że to właśnie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu będzie koordynował badania kliniczne realizowane w naszych szpitalach – komentował prof. Andrzej Tykarski – wierzymy, że latem 2021 roku oddamy do użytku nowoczesny ośrodek, zaprojektowany według najlepszych standardów, który będzie uwzględniał potrzeby i oczekiwania pacjentów.

Jednym z celów projektu jest zwiększenie liczby realizowanych badań, a tym samym zwiększenie dostępności pacjentom do nowoczesnych technologii medycznych.

Agencja Badań Medycznych przeznaczyła w sumie 100.000.000 zł na stworzenie sieci dziesięciu wyspecjalizowanych Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK). Nowopowstałe centra pozwolą na lepszą koordynację badań klinicznych w Polsce. Inicjatywa ma na celu uatrakcyjnienie rynku badań klinicznych, co przyczyni się do zwiększenia szansy pacjentów na dostęp do nowoczesnych, innowacyjnych terapii, częstszego wyboru przez sponsorów ośrodków badawczych w naszym kraju, a także wzrostu liczby realizowanych badań

Wsparcie przekazane przez Agencję Badań Medycznych pozwoli m.in. na lepsze planowanie, zarządzanie, rozliczanie, czy koordynowanie badań. Infrastruktura Centrów Wsparcia Badań Klinicznych umożliwi realizację wizyt pacjentów w trybie ambulatoryjnym, zapewni im komfort i bezpieczeństwo, jednocześnie ułatwiając pracę badaczy, a także przedstawicieli Sponsora – podsumowuje Prezes ABM, dr n med. Radosław Sierpiński.

Prof. Andrzej Tykarski dziękując za wsparcie ABM mówił: –

Projekt będzie realizowany we współpracy m.in. z Fundacją Urszuli Jaworskiej odpowiedzialnej za działania komunikacyjne dla pacjentów.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz