BizNews

Miliony na rozbudowę fabryki Bridgestone’a

Bridgestone AlphaElectric  Foto: Bridgestone

Poznańska fabryka Bridgestone zostanie rozbudowana. Firma zainwestuje także między innymi w nowoczesne urządzenia produkcyjne. Zastosowane zostaną tutaj również autonomiczne systemy transportowe.

Oprócz fabryki w Poznaniu zdecydowano o rozbudowie fabryk w Stargardzie oraz hiszpańskim Burgos. Spółka przeznaczyła na to 266.000.000 euro. Z tej kwoty na inwestycje w Polsce Bridgestone wyda blisko 200.000.000 euro.

Ciągle rosnący popyt na nasze opony wymógł na nas realizację dalszych inwestycji – tłumaczy Paolo Ferrari, CEO i Prezes Bridgestone EMEA – to dla nas ważny krok w umocnieniu obecności Bridgestone w regionie, który zapewni dostępność produktów dla naszych partnerów biznesowych.

Inwestycja ma zwiększyć możliwości produkcyjne, poszerzenie oferty produktowej, ale również lepszą obsługę klienta. Rozbudowane fabryki mają być bardziej wydajne między innymi dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i optymalizacji już istniejących linii produkcyjnych.

W poznańskiej fabryce zostanie także wdrożony autonomiczny system transportowy. Jak przekonują przedstawiciele firmy zastosowanie najnowszych technologii pozwoli zwiększyć wydajność o ponad 20%.

Współpraca z lokalnymi partnerami oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy i doświadczenia pracowników pozwoli nam na sprawne unowocześnienie naszych fabryk – komentuje Paolo Ferrari.

Rozbudowa fabryk zakończyć się ma w 2022 roku.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Bridgestone, AEROFOTO

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz