POZnań Stare Miasto

“Mikołajkowi” Krewni EURO

Krewni EURO  Foto: Krewni EURO

Krewni EURO Foto: Krewni EUROW najbliższy poniedziałek 6 grudnia po raz szósty w Poznaniu odbędzie się akcja KREWNI EURO. „Mikołajki” to dzień prezentów i najlepsza okazja, by podarować krew ludziom, dla których oznacza ona uratowane życie lub powrót do zdrowia. Tym razem akcja odbędzie się w Muzeum Narodowym w Poznaniu i potrwa od 9.00 do 17.00.

Mikołajkowej zbiórce krwi KREWNI EURO towarzyszyły będą również niespodzianki dla jej uczestników. Każdy, kto tego dnia odda krew otrzyma pamiątkowy kalendarz ścienny z widokami Poznania oraz fotografiami KREWNYCH EURO w akcji. Pozwoli on wszystkim zainteresowanym zaplanować udział kolejnych zbiórkach krwi. Z myślą o nadchodzących świętach uczestnicy akcji otrzymają również pamiątkową ozdobę bożonarodzeniową, będącą zaproszeniem do udziału w uroczystej iluminacji choinki miejskiej tego samego dnia o godzinie 17.00. Jej dekoracja dedykowana jest w sposób szczególny KREWNYM EURO, a więc wszystkim poznaniakom, którzy nie tylko przy okazji świąt włączają się do pomocy potrzebującym i są wrażliwi na los ludzi dotkniętych chorobą lub walczących o życie. W trakcie zbiórki będzie przygotowywany teledysk z udziałem KREWNYCH EURO śpiewających kolędę. Każdy będzie mógł stanąć przed kamerą z mikrofonem i zaśpiewać jej fragment. Kolęda będzie emitowana w jednej z poznańskich stacji telewizyjnych podczas świąt.

Poprzednie akcje KREWNI EURO cieszyły się rosnącą popularnością. Dotąd krew oddało 885 osób, z czego 347 osób włączyło się do rejestru dawców szpiku. Zebrano 390 743 mililitrów krwi. Rozdano ponad 1200 kart zawierających zgodę na transplantację narządów i tkanek po śmierci. Podczas najbliższej akcji KREWNI EURO do pobierania kart zawierających zgodę na transplantację narządów zachęcali będą pacjenci po przeszczepach, będący najlepszymi ambasadorami idei ratowania życia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz