K U L T U R A

Migaj Mi

Akcja Migaj Mi - Stary Rynek 20.04.2012 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W ramach festiwalu „Inwazja Barbarzyńców zorganizowano na Starym Rynki akcję pod tytułem “Migaj mi”. Miała ona pokazać, że można porozumiewać się bez użycia dźwięku, słuchać oczami.

Uczestnicy akcji spotkali się wcześniej w Meskalinie, gdzie nauczyli się kilku zwrotów w języku migowym. Następnie otoczyli cały Rynek tworząc zamknięte koło. Za pomocą języka migowego przekazywali sobie nawzajem oraz innym przechodniom wyuczone wcześniej zwroty.

Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na fakt, że ważne życiowe kwestie można powiedzieć bez używania słów: gestem, mimiką, ekspresją osobistą. Organizatorom zależało również na tym, by wśród osób słyszących pojawiła się refleksja nad sposobem komunikacji osób Głuchych, nad ich statusem w społeczeństwie i problemach, z którymi się zmagają każdego dnia. Niemożliwość komunikacji ze słyszącymi jest dla nich często barierą, której nie mogą przekroczyć, a tym samym nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • fajna akcja, jak sie o tym nie mowi to tak jakby nie byli problemu a jest – jestem pod wrazeniem akcji

  • Mam pytanie, czy można w jakiś sposób spotkać się z osobami niesłyszącymi z Poznania lub organizatorami tej świetnej akcji? Nie jestem z Poznania, dlatego nie wiem, kto to organizował. Pozdrawiam 🙂

  • cały ubiegły tydzień odbywał się festiwal INWAZJA BARBARZYŃCÓW, cały festiwal miał zwrócić uwagę na “innego” . Wszystkie wydarzenia były tłumaczone na język migowy i zakończył się powyższą akcją. Więcej informacji znajdziesz na stronach organizatora czyli Fundacji Barak Kultury!