Oborniki

Mieszkania komunalne czekają na lokatorów

Mieszkania komunalne czekają na lokatorów  Foto: UMiG Oborniki

Ponad 30 mieszkań komunalnych przy ulicy Łukowskiej w Obornikach jest już gotowych i czeka na lokatorów. O tym kto tutaj zamieszka zdecyduje Gminna Komisja Mieszkaniowa.

To pierwsze mieszkania komunalne w Obornikach wybudowane od podstaw od ponad 20 lat. Powstały cztery parterowe budynki, a w każdym z ośmioma mieszkaniami z osobnymi wejściami, chodnikami i parkingiem. Cała inwestycja kosztowała niemal 4.000.000 złotych.

Mała ilość mieszkań komunalnych to spory problem w całym kraju, dlatego dla gminy jak nasza 32 lokale to spory krok w zapewnieniu potrzeb naszych mieszkańców  mówił Piotr Woszczyk, Zastępca Burmistrza – bardzo się cieszę, ze już wkrótce będziemy oddać do nich klucze nowym lokatorom.

Każde dwupokojowe mieszkanie ma powierzchnię 38 m². Większy pokój jest z aneksem kuchenny. Oddawane będą mieszkańcom w standardzie pod klucz z białym montażem, piecem gazowym, kuchenką elektryczną i indywidualnym oświetleniem zewnętrznym. Między budynkami zainstalowano oświetlenie parkowe.

Dwa z mieszkań przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, mają podjazdy i specjalne uchwyty w łazience.

O tym kto tutaj zamieszka decydować będzie Gminna Komisja Mieszkaniowa, która musi przeanalizować listę oczekujących na przyznanie pierwszego mieszkania, lub zamianę tego obecnie użytkowanego na nowe. Mieszkania komunalne mają być wsparciem Gminy dla osób w trudniejszej sytuacji materialnej czy rodzinnej.

Są bowiem osoby, często starsze i samotne, dla których aktualne mieszkanie stało się już za duże, lub trudno dostępne ze względu na stan zdrowia – wyjaśniają pracownicy Urzędu – w takich przypadkach bierze się pod uwagę między innymi stan mieszkania, a także brak zaległości w opłacanych czynszach.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Oborniki

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Czlowiek ciezko pracuje cale zycie zeby zarobic na mieszkanie albo kredyt i wszystkiego sobie odmawia a tu menele dostana za frico i to zrujnują.