K U L T U R A

Miejskie Granie: w sobotę Rebeka

Miejskie Granie, koncert O.S.T.R.  Foto: JakubWittchen.com / materiały Starego Browaru

Zespół, który w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Sobotnią atmosferę Miejskiego Grania w parku w Starym Browarze o 20:00 rozgrzeje tym razem charyzmatyczny duet Rebeka, który swoją działalność rozpoczął w 2008 roku w Poznaniu.

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada”, duet Rebeka, czyli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, konsekwentnie umacniają swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą. Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki.

Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie. Ich ostatni album „Davos” pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia umocnił pozycję Rebeki na polskim rynku muzyki klubowej.

Do tej pory na scenie w parku Starego Browaru w ramach projektu Miejskie Granie swój repertuar zaprezentowali Kortez, Rosalie, Daria Zawiałow i O.S.T.R. 18 sierpnia natomiast zagra Miuosh. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały Starego Browaru, JakubWittchen.com / materiały Starego Browaru

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz