K U L T U R A

Kinowa noc horrorów

Jeśli lubicie dobre, trzymające w napięciu kino grozy nie przegapcie najbliższego nocnego maratonu filmowego. Zobaczymy trzy filmy zaliczane przez wielu do jednych z lepszych horrorów ostatnich lat. Będzie również jedna premiera.

Tajemnicze i złe demony przenikną ze srebrnego ekranu w mrok kinowej sali i budując gęstą atmosferę niepokoju przyprawią widzów o dreszcze, a wszechobecna, podszyta strachem adrenalina na długo nie pozwoli im zasnąć! – zapowiada Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe.

ENEMEF: Noc Horrorów to z pewnością doskoanała propozycja dla miłośników dobrego, trzymającego w napięciu kina grozy.

Podczas najbliższego maratonu będziemy mogli obejrzeć dwie części słynnej Obecności oraz dwa filmy o upiornej Annabelle, w tym premierowo film Annabelle: Narodziny zła, który wyreżyserował David F. Sandberg.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 29,00 do 34,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas na fb.com/lepszypoz, twitter @lepszyPOZNAN oraz na Google+.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Horrorów zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 11 sierpnia od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10,00 zł!

PREMIERA! Annabelle: Narodziny zła – Demoniczna Annabelle powraca z nową historią! Ten długo wyczekiwany film to nie lada gratka dla tych, którzy lubią się bać. Fabuła obejmuje wydarzenia sprzed historii przedstawionej w Annabelle. Wytwórca lalek w tragiczny sposób traci córeczkę, po kilku latach od tego traumatycznego wydarzenia postanawia wraz z żoną przyjąć pod dach zakonnicę wraz z grupą osieroconych dziewczynek. Wkrótce w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy, okazuje się, że przybyli goście stają się celem upiornego tworu lalkarza – Annabelle. Film posiada wciągającą fabułę i niezwykły, przyprawiający o dreszcze klimat, który wbija w fotel na cały czas seansu.

Annabelle – film bazuje na klasyce gatunku. Horror łączy klimat lat 60-tych ze zdobyczami współczesnej techniki, dzięki czemu perfekcyjnie buduje mroczną atmosferę. Ciężarna Mia otrzymuje w prezencie od swojego męża piękną starodawną lalkę. Wkrótce para zostaje napadnięta w nocy w swoim domu przez wyznawców szatana. Małżeństwu udaje się uniknąć śmierci, jednak ich perfekcyjne życie zamienia się w koszmar. Z czasem okazuje się, że za wszystkie nieszczęścia, jakie spadły na rodzinę, odpowiada… lalka Annabelle. To horror w starym, dobrym stylu. Pozbawiony kiczu i dopracowany w każdym szczególe.

Obecność – to jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat. Film korzysta z klasycznych efektów, ale mimo to w trakcie oglądania serce bije coraz mocniej, a napięcie rośnie z każdą minutą. Lorraine i Ed Warrenowie to badacze zjawisk paranormalnych. Zostają wezwani na odludną farmę przez przerażoną rodzinę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez zjawę. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. To film, który przywodzi na myśl klasyczne horrory, przepełniony napięciem i atmosferą grozy, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem.

Obecność 2 – to oczywiście kontynuacja najsłynniejszego horroru ostatnich czasów. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń. W najnowszej odsłonie kultowego filmu śledzimy kolejną, przyprawiającą o dreszcze historię Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem bohaterowie udają się do północnego Londynu, aby poprowadzić przerażające śledztwo w domu, gdzie mieszka samotna matka z czwórka dzieci. Dom jest nawiedzony przez złośliwe duchy, które okażą się wielkim wyzwaniem nawet dla pary doświadczonych demonologów. To klimatyczny film, który podobnie jak poprzednia część utrzymuje widza w ciągłym napięciu i dostarcza niewyobrażalnych emocji. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń.

Użyte w artykule zdjęcia: © 2017 Warner Bros. Entertainment Inc. and RatPac-Dune Entertainment LLC All Rights Reserved

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz