Sport

Międzynarodowe Koziołki na piłkarskim turnieju

Koziołek Cup na Śródce (2)  Foto: KS Koziołek

W sobotę na stadionie na Śródce odbędzie się siódma edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego U9. To największa w naszym regionie impreza dla tej kategorii wiekowej. Gwiazdą, już po raz drugi, będzie zespół klubu angielskiej Premier League – Norwich City FC.

Koziołek Cup na Śródce (3)Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Na zaproszenie KS Koziołek do Poznania przyjedzie drużyna angielskiej Premier League, Norwich City FC. To już druga wizyta tego zespołu w naszym mieście. Poza tym zagra polonijny klub z Londynu, dwa zespoły niemieckie oraz 20 rodzimych drużyn.

W pierwszej rundzie zespoły zagrają w czterech grupach, każdy z każdym. W rundzie finałowej drużyny rywalizować będą w ten sam sposób, z tym że organizatorzy skojarzą ze sobą zespoły o podobnym potencjale – najlepsi powalczą o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegra aż 10 spotkań – to dwie godziny gry dla każdego zespołu.

Do Poznania przyjadą jedni z najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowych w naszym kraju. Kto wie, być może na boisku zobaczymy przyszłych reprezentantów Polski?

Zacięta rywalizacja czeka drużyny, które trafiły do Grupy A – trudno wskazać tutaj faworytów. Największe szanse wydaje się mieć Norwich City FC oraz KP Pomerania Gdańsk. Walkę o awans do najlepszej szóstki turnieju zapowiadają także zawodnicy gospodarzy – KS Koziołek Poznań.

W Grupie B największe szanse na zwycięstwo ma niemiecki zespół SV Rot-Weiss Viktoria Mitte. Wydaje się, że także BKS Chemik Bydgoszcz oraz AP Tczew będą odgrywać główne role – być może nie tylko w grupie, a w całym turnieju.

W Grupie C ciekawa będzie rywalizacja między gośćmi z Londynu – London United Tigers FC oraz RAP Radomsko, SSM Wisła Płock oraz KS Warta Poznań. Niespodziankę sprawić może FA Leszno.

Najbardziej wyrównana wydaje się być Grupa D, gdzie zagrają VFB Friedrichshain, KKPN Bałtyk Koszalin, MKS Polonia Warszawa, KS Wisełka Bydgoszcz, KS Sokół Pniewy oraz TMS Suchary Suchy Las.

Liczymy, że nasze zespoły zaprezentują się równie dobrze na tle rówieśników, jak w poprzednich latach – mówi Damian Grabowski, trener KS Koziołek Poznań. Większość zawodników KS Koziołek Poznań trenuje od trzech lat. Za nami pierwsze sukcesy, ale turniej  wydaje się największym wyzwaniem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz