Piotrowo POZnań

MICROSOFT REKRUTUJE W POZNANIU

panorama klawiatura  Foto: sxc

Praca w takiej firmie jak Microsoft jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy swe życie związali z komputerami. Teraz mają realną szansę na praktyki studenckie w Redmond. Być może kiedyś wrócą tam już jako pracownicy? Jedną z dwóch uczelni w Polsce, która prowadzić będzie rekrutację na praktyki jest Politechnika Poznańska.

panorama klawiatura Foto: sxc

Ze względu na prestiżowy charakter praktyk rekrutacja jest niezwykle ważnym etapem, a szansę na jej pozytywne zakończenie mają tylko najlepsi. W najbliższy poniedziałek i wtorek (8 i 9.11) na Politechnikę Poznańską przyjadą rekruterzy z Microsoftu, by na podstawie bezpośrednich rozmów wyłonić najlepszych studentów uczelni.

Zaproszeni na letnie praktyki studenci zajmą stanowiska inżynierskie w zespołach projektowych pracujących nad naszymi technologiami. Rekrutacja na nasz program praktyk będzie prowadzona na czołowych uczelniach europejskich, wśród których w tym roku znajdują się także dwie uczelnie z Polski, Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Warszawski – powiedziała Holly Peterson, International Recruitment Program Manager z Microsoft Corporation – postanowiliśmy zaprosić te uczelnie do naszego programu Redmond Internship ze względu na wysoki poziom, jaki reprezentowały w jego wcześniejszych edycjach. Również w tym roku liczymy na owocną współpracę.

W ostatniej edycji programu praktyk studenckich w Redmond, polscy studenci stanowili najliczniejszą grupę spośród 47 osobowego zespołu praktykantów ze wszystkich państw europejskich. Polaków w tej grupie było 17, a każda z obu wyróżnionych uczelni reprezentowana była aż przez 3 studentów. 17 polskich studentów, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji programu reprezentowali następujące uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Rzeszowska.

Akcja rekrutacyjna odbędzie się w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym PP, przy ul. Piotrowo 2 w poniedziałek i wtorek (8 i 9 listopada).

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz