Stare Miasto

Metropolia AD 2030

Metropolia Poznań 2030  Foto: Metropolia Poznań 2030

Jak będzie wyglądał nasz fyrtel za kilka lat? Jeśli spełnią się wizje zaprezentowane na filmie, który możecie zobaczyć poniżej – będzie miejscem niemal idealnym. Czy wystarczy jednak determinacji i bejmów, by wszystkie projekty zostały zrealizowane?

Metropolia Poznań 2030 Foto: Metropolia Poznań 2030

Pierwsza część filmu prezentującego Strategię 2030 podoba się nam najbardziej, bo obiecuje pojawienie się w centrum Poznania większej ilości zieleni. Tak przynajmniej odebraliśmy scenę podczas której wzdłuż jednej z ulic pojawiają się drzewa.

Kolejne plany dotyczą poprawy komunikacji, systemu ratownictwa medycznego i wreszcie, co również bardzo nas cieszy, pojawiła się obietnica rozbudowy sieci dróg rowerowych. Zgodnie ze Strategią 2030 miasto ma wrócić nad Wartę. Wzdłuż brzegów mają bulwary.

Oprócz inwestycji w infrastrukturę podkreślono również rolę samych mieszkańców, dla których wszystko to ma zostać zrealizowane.

Metropolia Poznań 2030 Foto: Metropolia Poznań 2030

Wyjaśniła się również częściowo sprawa nowego znaczka poznańskiego lotniska, która wielu kojarzy się ze spadającym samolotem. Animacja na filmie wyraźnie przedstawia tylko lądujące, a nie startujące samoloty. Mamy być zatem tylko portem przyjmującym maszyny, a nie “oknem na świat”? To oczywiście tylko mała zgryźliwość, bo cały czas nie możemy się otrząsnąć po prezentacji nowego logotypu Ławicy.

Panie i Panowie – oto Metropolia Poznań 2030:

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • to jets nie zrozumiale… porazka ale jak znam zycie film dostanie jakas nagrode!

  • mam nadzieje ze do tego jest jakis komentrz, calosc jest totalnie niespojna, szczerze mowiac jestem niemile zaskoczona, na pana G mozna narzekac ale myslalam ze facet ma jakas wize bez polityki – coż nie ma jej