K U L T U R A

Męskie Granie zmierza do Poznania

Meskie Granie  Foto: materiały prasowe

W najbliższy weekend jedyna w Polsce trasa festiwalowa powróci do Poznania. Ten cieszący się niesłabnącą popularnością projekt wpisał się w kalendarz letnich wydarzeń i dla wielu fanów muzyki jest obowiązkowym punktem na kulturalnej mapie Polski. Kojarzony z trasą eklektyzm i muzyczne bogactwo będzie można zaobserwować na scenach w Parku Cytadela. Zagrają m.in. Kacperczyk, Igo, Zalewski oraz Wodecki Twist – Kamil Pater i goście: Justyna Święs, Paulina Przybysz, Dawid Tyszkowski, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra. Zwieńczeniem piątkowych atrakcji będzie projekt Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król, a podczas sobotniego wielkiego finału wystąpi Męskie Granie Orkiestra 2023 w składzie: Igo, Mrozu i Vito Bambino, która w Szczecinie zagrała fenomenalny koncert. Wciąż trwa też konkurs o „Złoty Bilet”, czyli dożywotnią wejściówkę na Męskie Granie.

Poznańska odsłona

Twórcy trasy festiwalowej Męskie Granie chcą zapewniać miłośnikom muzyki jeszcze więcej pretekstów do wychodzenia z domu, spotykania się z bliskimi i obcowania z polską kulturą. To dlatego w tym roku na scenie po raz kolejny nie zabraknie muzycznych eksperymentów, nieoczywistych artystycznych zderzeń oraz łączenia konwencji i stylów. Zwłaszcza, że na trasie pojawi się kilkudziesięciu artystów, którzy nie występowali wcześniej na Męskim Graniu lub grali na nim w innych składach. Już w piątek, 23 czerwca, w Parku Cytadela na Scenie Głównej zagrają: Ofelia, Kacperczyk, Igo, Zalewski oraz zupełnie nowy format – Męskie Granie Przestawia. Podczas tej edycji odpowiadają za niego Nosowska i Król, którzy wspólnie z Michałem Fox Królem przygotowali absolutnie wyjątkowy program na piątkowe wieczory. W sobotę na Scenie Głównej będzie można usłyszeć: Szczyl: 8171 Live, Kaśkę Sochacką, projekt Wodecki Twist – Kamil Pater i goście: Justyna Święs, Paulina Przybysz, Dawid Tyszkowski, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra oraz Mroza. Na zakończenie całego weekendu odbędzie się niezwykle wyczekiwany przez fanów koncert Męskie Granie Orkiestry 2023 w składzie: Igo, Mrozu i Vito Bambino, którzy zaprezentują swój program przygotowany z myślą o tegorocznej trasie.

Równie interesująco będzie na Scenie Ż. W piątek wystąpią na niej: Chair, Aga Bigaj, Yann, Paulina Przybysz feat. Asthma, Miły Atz oraz Rysy. W sobotę będzie można natomiast usłyszeć: Julię Pośnik, Kępiński >I< Kowalonek, Łona x Konieczny x Krupa „Taxi”, Trupa Trupa oraz Zamilską. W przerwach między koncertami publiczność rozgrzewać będzie międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble. Muzycy przygotowali na tę okazję m.in. utwór „Supermoce” w zupełnie nowej aranżacji.

Dożywotni bilet na Męskie Granie

W tym roku fani trasy mają także szansę wygrać dożywotni bilet na Męskie Granie. Wystartował konkurs o „Złoty Bilet”, w ramach którego można zdobyć coroczny bilet na Męskie Granie dla siebie i trójki znajomych. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć kampera podróżującego po Polsce, uwieczniając to na zdjęciu. Następnie, wraz z kreatywnym opisem dotyczącym ulubionego muzycznego doświadczenia na żywo i odpowiednimi hashtagami zamieścić zdjęcie na Instagramie. Konkurs potrwa do końca sierpnia, a „Złoty Bilet” zostanie rozdany na finałowym koncercie w Żywcu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz