K U L T U R A

Mery Spolsky w Blue Note

Mery Spolsky wystąpi w poznańskim klubie Blue Note w środę 21 listopada. Artystka sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania oraz gra na gitarze.

Moda jest nieodłącznym elementem jej występów. W kolekcjach występują zawsze trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie. Do tej pory Mery można było zobaczyć podczas wielu przeglądów i festiwali (m.in. Spring Break w Poznaniu), a także jako support Imany podczas jej halowych koncertów w Warszawie i Poznaniu. Mery ma też na koncie kilkadziesiąt samodzielnych klubowych koncertów.

Pierwszy singiel oraz wideoklip „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i w obecnej chwili ma już blisko 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. Kolejny singiel pt. „Liczydło” pojawił się 8 marca bieżącego roku. Mery została nominowana do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.

Mery Spolsky wystąpi przed poznańską publicznością 21 listopada, godz. 20:00 w klubie Blue Note.

Użyte w artykule zdjęcia: Grzegorz Mikrut / meryspolsky.tumblr.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz