MATURZYSTOM RADZIMY: ŚCIĄGAJCIE!

absolwentka  Foto: sxc

foto: sxc - absolwentkaTak tak! Zachęcamy wszystkich maturzystów do ściągania. Jednak nie w trakcie, a przed egzaminem dojrzałości! Serwis edukacyjny Łyk Wiedzy przygotował dla maturzystów nietypową formą powtórek. Zamiast stosu książek i notatek, poleca im odtwarzacz MP3 i możliwość nauki nawet w czasie wiosennych spacerów.

Uczniowie i wszyscy spragnieni wiedzy znajdą na stronach www.lykwiedzy.pl setki audycji z materiałami do nauki języka polskiego, matematyki, geografii, biologii i historii. Ze wszystkich plików można korzystać bezpłatnie!

To taki nasz pakiet „startowy”- mówi Jakub Paluszkiewicz z serwisu, który powstaje w Poznaniu. Docelowo „Łyk Wiedzy” ma być internetową platformą, na której nauczyciele i pracownicy naukowi będą udostępniać przygotowane przez siebie audycje Internautom. Już teraz, tygodniowo dodajemy od kilku do kilkunastu nowych audycji – dodaje Jakub Paluszkiewicz.

Dodatkowo pobrać można streszczenia audycji uzupełnione często o ilustracje, szkice czy wzory. Ściągnięte pliki audio powinny być dla uczniów dużą i wygodną “pomocą naukową” z której korzystać mogą w dowolnym miejscu i czasie. Na spacerze, w czasie treningu na siłowni czy w drodze do szkoły. Można zatem się dotlenić i wyprostować kości nie tracą okazji do powtórki wybranego materiału.

Jakub Paluszkiewicz dodaje jednak, że specyfika serwisu daje mu dużo większe grono potencjalnych odbiorców. Forma audio materiałów to świetna pomoc naukowa dla osób niewidomych. A jednocześnie statystyki odwiedzin pokazują zainteresowanie serwisem także osób spoza Polski (wizyty z Australii, USA, Puerto Rico i Izraela). Dla dzieci Polonii to atrakcyjna forma kontaktu z polską historią czy literaturą.

Chcemy nawiązać współpracę z nauczycielami – pasjonatami, którzy będą mogli w ten atrakcyjny sposób dzielić się swoją wiedzą – dodają twórcy serwisu. Autorzy mają czerpać z tego korzyści, bo będą wynagradzani adekwatnie do popularności ich audycji.

Mamy nadzieję, że taką formę ściągania popierać będą wszyscy nauczyciele!

lyk wiedzy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz