Aglomeracja

Matura 2013

dziewczyna  Foto: sxc

dziewczyna Foto: sxcEgzaminem z języka polskiego punktualnie o godzinie 9:00 rozpocznie się tegoroczna matura, do której przystąpi w Wielkopolsce ponad 40.000 uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Trzymamy kciuki za maturzystów!

Na napisanie dzisiejszego egzaminu podstawowego z języka polskiego uczniowie będą mieli 170 minut. W tym czasie muszą odpowiedzieć na kilkanaście pytań związanych z załączonym tekstem. Maturzyści napiszą również tekst na jeden z dwóch tematów.

Drugim obowiązkowym egzaminem dla wszystkich maturzystów jest matematyka. Zadania z tego przedmiotu będą rozwiązywać w środę. Wszyscy również muszą przystąpić do egzaminu z języka obcego. Od kilku już lat najwięcej uczniów wybiera język angielski. Egzamin z tego języka odbędzie się w czwartek zarówno na poziomie podstawowym  jak i rozszerzonym.

Tegoroczna matura zakończy się we wtorek 28 maja.

Dziś do wyboru były dwa tematy z języka polskiego na poziomie podstawowym. Pierwszy to rola autorytetu w społeczeństwie na podstawie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a drugi to przeszłość w Glorii victis Elizy Orzeszkowej i Mazowszu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz