Sport

Mariusz Rumak marzył o pracy trenera

Mariusz Rumak marzyl o pracy tren  Foto: T-Mobile Ekstraklasa / x-news

Mariusz Rumak marzyl o pracy tren Foto: T-Mobile Ekstraklasa / x-newsJest najmłodszym trenerem w T-Mobile Ekstraklasie i bez wątpienia jednym z tych najbardziej charakterystycznych. Pewny siebie, stanowczy i opanowany – tymi trzema przymiotnikami opisują go współpracownicy. Mariusz Rumak – szkoleniowiec poznańskiego Lecha kilkanaście dni temu już po raz drugi otrzymał statuetkę dla trenera miesiąca.

Pierwszy trener Lecha jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Po obronie pracy magisterskiej rozpoczął studia doktoranckie które jednak musiał przerwać.

Zanim Mariusz Rumak został pierwszym trenerem Kolejorza prowadził wiele drużyn juniorskich, z którymi zdobył między innymi tytuł mistrza i wicemistrza Polski. Następnie został asystentem Jose Marii Bakero.
Przez 11 lat Rumak był także nauczycielem w jednym z poznańskich gimnazjów.

Na stadionie przy Bułgarskiej czuje się już jak w domu, choć początki nie były łatwe, bo na zaufanie zespołu trzeba sobie zasłużyć. Z czasem pojawiło się także zaufanie kibiców, ale na to trzeba już było zapracować sobie wynikami.

Mimo, że Mariusz Rumak nie jest rodowitym poznaniakiem, to w stolicy Wielkopolski ma wiele ulubionych miejsc. Jednym z nich jest jezioro Malta. To tu odpoczywa i zbiera myśli przed kolejnymi meczami.

Mistrzostwo Polski wywalczone w Poznaniu to wciąż niespełnione marzenie trenera Lecha. Są też marzenia o drużynie , w której będzie sportowa rywalizacja na każdej pozycji, ale też rodzina atmosfera i wielki głód zwycięstw.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz