K U L T U R A Wilda

Margaret wystąpi na „Plaży Wilda”

Plaża Wilda  Foto: waldemaRak.pl

Szykuje się wielka muzyczna gratka dla fanów Margaret. Już w sobotę piosenkarka wystąpi dla poznaniaków podczas Plaża Wilda Eco Village. A to dopiero początek plenerowych wydarzeń nad Wartą, które potrwają w Poznaniu przez całe lato. Z okazji Dnia Europy z mieszkańcami spotkają się też miejscy aktywiści by porozmawiać o wyzwaniach w zakresie ochrony środowiska.

Najbliższy weekend w Poznaniu będzie koncertowym popisem utalentowanych artystów. Już w piątek na Plaży Wilda dla poznańskiej publiczności zagra poznański zespół Shyness!. Ich muzyka to przede wszystkim połączenie kobiecych wokali oraz syntezatorów, bitów, gitar i pianina. Z kolei w sobotę największe hity zaśpiewa Margaret – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym „Add The Blonde” i „ Just The Two of Us” – oba nagrodzone platyną.

W 2021 roku Margaret powróciła z nowym krążkiem “Maggie Vision”, który z jednej strony jest wypadkową jej fascynacji hip-hopem i brzmieniami urban music, a zarazem – jak go określa sama artystka – najbardziej osobistym i najodważniejszym albumem w swojej karierze.

A już od poniedziałku na Plaża Wilda Eco Village rozpoczynają się m. in. spotkania, pokazy oraz warsztaty zero waste. Z okazji przypadającego 9 maja Dnia Europy z poznaniakami spotkają się Maciej Sytek, pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego i prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie oraz Katarzyna Wągrowska, eko-aktywistyka, blogerka i inicjatorka stowarzyszenia Po-Dzielnia, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie ochrony klimatu i to zarówno tych systemowych, jak i w skali lokalnej, gdzie czasem niewielka zmiana przyzwyczajeń już może pomóc chronić klimat.

Na plaży na Wildzie przez całą wiosnę i lato na poznaniaków czekają liczne atrakcje: koncerty gwiazd, spektakle teatralne, pyszne jedzenie, warsztaty zero waste oraz spotkania ze znanymi i ciekawymi osobami, zagrają m.in. Fisz Emade Tworzywo oraz Swiernalis. Miłośnicy baletu będą mogli obejrzeć m.in. przedstawienie “Śpiąca Królewna” w adaptacji Artystów Teatru Wielkiego. Dla najmłodszych widzów wystąpi z kolei Teatr „Fuzja”. Nie zabraknie też pokazów spod znaku X Muzy, czyli seansów filmowych „pod chmurką”. A to dopiero początek imprez i wydarzeń kulturalnych, które potrwają aż do września.

Z pasjonatami astronomii spotka się dziennikarz Karol Wójcicki, autor fanpage „Z głową w gwiazdach”. Dla amatorów historii nie z tej ziemi przygotowano spotkania o UFO, o których opowiedzą m.in. dziennikarze i znawcy tematyki Robert Bernatowicz oraz znany z programu „Nie do wiary” w TVN Janusz Zagórski, opowieści z dreszczykiem oraz o miłosnych czarach, których słucha się najlepiej podczas letnich wieczorów w dobrym towarzystwie. Z kolei o tym, jak zadbać o planetę i nasze najbliższe otoczenie dając „drugie życie” przedmiotom z odzysku opowiedzą i pokażą, jak to działa w praktyce prowadzący warsztaty zero waste.

Użyte w artykule zdjęcia: waldemaRak.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz