K U L T U R A

Malika Widok z góry

JWMalik Widok z góry Obserwator prawa strona dyptyku 80cmx100cm akryl na panelu 2013  Foto: materiały prasowe

Wzniosłem się wyżej, spoglądam na ziemię i widzę więcej. Malowałem „obiekt” patrząc z dołu, z boku, z przodu, w biegu i a teraz czas na widok z góry – mówi Jan Wojciech Malik, którego obrazy możemy od najbliższego wtorku oglądać w Empiku przy Ratajczaka.

Obrazy z cyklu „Widok z góry” to kontynuacja mojego malarskiego spojrzenia na człowieka i jego miejskie sztuczne środowisko. Jest kolorowe całą gamą szarości. Barwne akcenty to tylko estetyka wszechobecnej reklamy. Malik maluje monumentalne obrazy i miniatury. Przedstawia rzeczywistość w kolorze szarym i czarnym z dodatkiem odrobiny zmieszanej czerwieni…. Czasami jednak używa całej palety barw…

JWMalik Widok z góry Obserwator prawa strona dyptyku 80cmx100cm akryl na panelu 2013 Foto: materiały prasowe

Jan Wojciech Malik jest laureatem wielu konkursów i festiwali sztuki. Swoje prace wystawia w Polsce i na świecie, brał udział m.in. w 150 wystawach malarstwa. Urodził się w Poznaniu w 1951 r., malarstwo studiował na Uniwersytecie Artystycznym /dawniej PWSSP/ w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof. Tadeusza Brzozowskiego, Stanisława Teisseyre’a, Jana Berdyszaka oraz Andrzeja Kurzawskiego i Andrzeja Jeziorkowskiego.

Jego prace mają w swoich w zbiorach m.in. Muzea Narodowe w Poznaniu i Szczecinie.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Empiku we wtorek, 21 stycznia o godz. 19:00. Artysta zaprezentuje nam swoją kolekcje dzieł zatytułowaną Widok z Góry. Wystawa będzie dostępna dla publiczności do 8 lutego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz