K U L T U R A

Małgorzata Foremniak kręciła w Poznaniu

Małgorzata Foremniak - warsztaty z dziećmi (2.12.2014) CK Zamek  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Małgorzata Foremniak - warsztaty z dziećmi (2.12.2014) CK Zamek Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaJak co roku w ramach festiwalu Ale Kino organizowane są warsztaty dla uczniów szkół gimnazjalnych prowadzone przez reżyserów, których filmy pokazywane są na festiwalu. W tym roku swoją pomoc zaoferowała Małgorzata Foremniak, która dawała dzieciakom cenne uwagi podczas występowania przed kamerą.

Założeniem warsztatów jest aktywne uczestnictwo uczniów na wszystkich etapach powstawania filmu, od pomysłu do realizacji, od scenariusza, poprzez plan filmowy do montażu. Uczestnicy wybierają temat filmu, piszą scenariusz, rozdzielają między siebie niezbędne do powstania filmu funkcje. Rolą opiekuna artystycznego jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do realizacji pomysłu. Zajęcia stanowią praktyczną formę poszerzenia i uzupełnienia szkolnej edukacji filmowej, a zarazem przygotowują uczniów do samodzielnej i krytycznej analizy oraz interpretacji różnorodnej produkcji filmowej i telewizyjnej.

Zajęcia umożliwiają grupie najzdolniejszej młodzieży poznanie podstaw warsztatu, technik i technologii realizacji filmu, pozwalając im na samodzielne kontynuowanie swoich zainteresowań indywidualnie lub w amatorskich klubach filmowych.

Finałem całego przedsięwzięcia jest próba realizacji krótkiej etiudy w przestrzeni Centrum Kultury Zamek z wykorzystaniem przyniesionych przez uczestników rekwizytów i kostiumów. Podczas tej edycji festiwalu, gimnazjalistom pomagała Małgorzata Foremniak, która jest jednym z gości zaproszonych na tegoroczną edycję Ale Kino.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz