Aglomeracja

Majówka będzie jeszcze z obostrzeniami

Ogród botaniczny - majówka 2011  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Program Szczepień nie zapewni nam jeszcze do okresu majowego takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba liczyć się z tym, że w okresie majówki również będą obecne obostrzenia – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. O skali obostrzeń będziemy informowali w kolejnych tygodniach – dodał.

Niedzielski pytany był w środę na konferencji prasowej, czy możliwe jest poluzowanie obostrzeń na majówkę i np. otwarcie sportu na otwartym powietrzu czy gastronomii ogródkowej.

Minister odpowiedział, że rząd w tej chwili myśli przede wszystkim w pierwszej kolejności “o przywracaniu edukacji”.

Zwracał uwagę, że do majówki jest jeszcze trochę czasu. “Myślę, że w przyszłym tygodniu tak, jak będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu bądź nie, bądź kontynuacji spadku liczby nowych zakażeń, to wtedy będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji” – zaznaczył minister.

Według niego, “zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu, czy we wcześniejszych okresach”. “Bo siłą rzeczy Program Szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba się liczyć, że w tym okresie majówki również będą obecne obostrzenia” – podkreślił Niedzielski. “O skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach” – dodał.

źródło: (PAP) ero/ par/

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz