K U L T U R A

Zapowiada się fantastyczny grudzień

Poznańskie Dni Fantastyki  Foto:

Poznańskie Dni FantastykiW pierwszy weekend grudnia  otworzą się wrota do świata wyobraźni. Klub Fantastyki „Druga Era” zaprasza na Poznańkie Dni Fantastyki – pierwszą edycję tego wydarzenia, która odbędzie się w Empik School przy ulicy 27 Grudnia w dawnym budynku “Domaru”.

W programie imprezy znalazły się między innymi spotkania z pisarzami. Poznańskie Dni Fantastyki odwiedzą m.in. Magda Parus, autorka serii Wilcze dziedzictwo, Wojciech Szyda, autor powieści Hotel Wieczność oraz Miasto Dusz, a także Iwona Michałowska-Gabrych, która podzieli się  swoim doświadczeniem w tłumaczeniu literatury s/f.

Nie zabraknie również Marcina Mortki – znanego głównie z powieści fantasy, takich jak Ostatnia saga, Karaibska krucjata, Miasteczko Nonstead czy historyczno-fantastycznej trylogii Miecz i kwiaty – ostatnio debiutującego w roli autora książki dla najmłodszych “Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu”

W ramach prelekcji o literaturze fantastycznej zostanie przedstawiona twórczość takich znanych pisarzy jak J. R. R. Tolkien, Georga R. R. Martin, Terry Pratchett nie tylko w kontekście literackim ale np. muzycznych inspiracji związanych z twórcą Hobbita.

Gry strategiczne podczas Polibuda Gaming Zone Foto: Tomasz Dworek

Z pewnością sporych emocji dostarczy spotkanie dotyczące planowanej części Gwiezdnych Wojen – Epizodu VII. Dzięki poznańskiemu klubowi Gramajda będzie można poznać nowe pozycje wśród gier planszowych, czy też wypożyczyć znane już sobie tytuły.

W czasie Poznańskich Dni Fantastyki będzie też można wziąć udział w miniturniejach i turniejach takich gier jak Carcassonne, Magic: The Gathering czy Warhammer 40,000. To także czas i miejsce na sprawdzenie swojej znajomości fantastyki w licznych konkursach, n.in. tolkienistycznym dla początkujących czy Wiedzy o polskiej literaturze fantastycznej. Nie zawiodą się także fani książek o Harrym Potterze czy serii ze Świata Dysku – dla nich również przygotowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas spotkania będzie można kupić w specjalnych cenach książki oraz gry planszowe, po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się również kiermasz używanych gier RPG.

Szczegółowy program na stronie internetowej http://pdf.drugaera.org/.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz