Suchy Las

Łysy Młyn – edukacja blisko przyrody

Sala multimedialna w Łysym Młynie  Foto: Gmina Suchy Las

Sala multimedialna w Łysym Młynie Foto: Gmina Suchy LasNaszej aglomeracji przybyła nowa atrakcja turystyczna. Otwarto odrestaurowany młyn wodny – Łysy Młyn z ekspozycją martwego drewna, oraz salą multimedialną, gdzie można obejrzeć świat w skali mikro. Jest także ścieżka dydaktyczna w pobliżu malowniczego zbiornika wodnego.

Podczas uroczystego otwarcia Łysego Młynu zaprezentowane zostało także Wirtualne Laboratorium Interaktywnego Nauczania. Dzięki stronie internetowej każdy może samodzielnie sprawdzić znajomość roślin w atlasie drzew i krzewów, dowiedzieć się jaka jest rola wody w przyrodzie, poznać strukturę lasu, dowiedzieć się co to jest fenologia czy też zobaczyć jakie zjawiska i procesy zachodzą w atmosferze.

Na Łysym Młynie zamontowana została stacja meteorologiczna z kamerą z widokiem na Dziewiczą Górę. Z całego obiektu będzie można w pełni korzystać zaraz po wakacjach.

Łysy Młyn Foto: Gmina Suchy LasJeżeli macie ochotę zwiedzić Wirtualne Laboratorium Interaktywnego Nauczania  zajrzyjcie tutaj.

Byliśmy w Łysym Młynie podczas rajdu 4×4 – relację znajdziesz klikając tutaj.

/

/

/

/

/

/

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz