Aglomeracja Suchy Las

Mandat po sąsiedzku!

Mandat za wyrzucanie śmieci  Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Jak informuje poznańska Straż Miejska mieszkaniec sąsiedniej gminy Suchy Las postanowił pozbyć się odpadów powstających przy spalaniu węgla i koksu. W tym celu szlakę z popiołem zapakował do worków i przewiózł na drogę gruntową, położoną na terenie miasta Poznania. Tam też zawartość wysypał “wyrównując” nawierzchnię drogi a worki… wyrzucił na pobocze. Całe zdarzenie zarejestrował spacerujący mężczyzna – wykonał on serię zdjęć, które przekazał strażnikom z Piątkowa. Z takimi dowodami mężczyzna nie dyskutował – został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Jednak strażnicy na tym postępowania nie zakończyli.
Postanowili powiadomić o zdarzeniu Straż Gminną w Suchym Lesie – kontrola w miejscu jego zamieszkania wykazała brak umowy i pojemnika do gromadzenia odpadów komunalnych i… kolejny mandat.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • No tak ,,gdyby ten koleś ,mógł wam (władzy) wystawiać mandaty,,to za tak dziurawą drogę ( o ile nie jest to droga prywatna) prowadzącą do jego posesji,w ciągu paru lat wystawiłby wam ich taką ilość i na taką kwotę ,że trzeba by rozwiązać wszystkie pseudo straże i sprzedać urząd miejski w poczet dlugów,, a ,że wykazał inicjatywe, to dostał za to co w całej polsce jest normalne—-życzę dobrych snów Panowie frustraci