Sport

Łukasza Trałka zostaje w Warcie Poznań

Warta Poznań - Łukasz Trałka  Foto: materiały prasowe / Warta Poznań

Najbardziej doświadczony piłkarz Warty Poznań, pomocnik Łukasz Trałka podpisał nową umowę z Klubem i będzie reprezentował barwy „Zielonych” do końca sezonu 2021/22. – Mamy za sobą udany rok z Wartą Poznań i miało to znaczenie przy podejmowaniu decyzji o przedłużeniu współpracy – mówi 37-letni zawodnik.

Łukasz Trałka rozegrał jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. W samej tylko Ekstraklasie zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst, a w sumie, we wszystkich rozgrywkach miał udział przy 12 golach „Zielonych”. Był jednym z liderów drużyny, która zajęła 5. miejsce w PKO BP Ekstraklasie, co jest najlepszym wynikiem Warty Poznań od 1947 roku, gdy najstarszy klub piłkarski w Poznaniu świętował drugie w historii mistrzostwo Polski.

Było wiele okoliczności, które skłaniały mnie do podpisania nowego kontraktu, jednak najważniejsza była ta chęć dalszej gry. Rok temu sytuacja wyglądała inaczej, ale z biegiem czasu uznaliśmy, że to nie jest jeszcze czas na to, żeby kończyć. Teraz miałem o wiele więcej argumentów za tym, żeby pograć jeszcze w piłkę przez kolejny rok. Mamy za sobą udany sezon z Wartą Poznań i to też miało znaczenie. Bardzo się z tego cieszę, że sprawy potoczyły się szybko i jesteśmy po podpisaniu kolejnej umowy – mówi Łukasz Trałka, który związał się z „Zielonymi” umową obowiązującą do czerwca 2022 roku.

To już trzeci kontrakt byłego reprezentanta Polski z Wartą Poznań od momentu, gdy w sierpniu 2019 roku trafił do drużyny jako wolny zawodnik po odejściu z Lecha Poznań. W zielono-białych barwach rozegrał 61 spotkań, zdobył w nich 5 bramek i zaliczył 10 asyst. W weekend, po występie przeciwko Cracovii Łukasz Trałka świętował wejście do elitarnego „Klubu 400″, czyli grona piłkarzy z co najmniej czterema setkami meczów w Ekstraklasie.

Najważniejsza jest drużyna i to z nią są związane moje największe plany na nowy sezon. Wiadomo, że ciężko będzie powtórzyć ten wynik, który zrobiliśmy w tym roku. Nie będę tu czarował i opowiadał, że powtórzymy to 5. miejsce w tabeli lub zajmiemy wyższe. To będzie inny sezon, z większą liczbą drużyn. Mam nadzieję, że wrócą kibice i zobaczymy, jak będzie nam się grało przy większej publiczności. Po to rok temu wchodziliśmy do Ekstraklasy, żebyśmy mogli grać regularnie z kibicami na trybunach i teraz mam nadzieję, że to się spełni. Jestem pozytywnie nastawiony do tego, by rywalizować w lidze w kolejnym sezonie – podkreśla piłkarz.

Dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf dodaje:

Przedłużyliśmy kontrakt z Łukaszem o kolejny rok. To była prosta i jasna decyzja dla nas. Łukasz daje nam ogromną jakość sportową na boisku, ale jest też nieocenioną osobą dla nas wszystkich poza boiskiem. Jesteśmy przekonani o tym, że nadal będzie prezentował wysoki poziom, a myślę, że jednocześnie będziemy go powoli przygotowywali do nowej roli w Klubie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Warta Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz