Sport

Lodowisko czynne do soboty

Dzikie Krokodyle Poznań vs. PTH Poznań - Lodowisko Chwiałka 21.11.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tak długo na lodzie jeszcze nigdy w Poznaniu nie można było jeździć. Dopiero w najbliższą sobotę kończy się sezon na lodowisku na Chwiałce.

Takiej okazji nie można przegapić. Jeszcze tylko do soboty czynne jest największe, zadaszone lodowisko w tej części Polski. Choć na dworze ciepło i o zimie już nie pamiętamy, to jednak wciąż można spotkać wielu miłośników jazdy na lodzie w obiekcie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Chwiałkowskiego.

W sobotę chcemy podziękować wszystkim tym, którzy od jesieni ubiegłego roku bawili się na lodzie, dbali na nim o swoją kondycję. – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Zapraszamy ich wszystkich, w sumie nie tylko w ten szczególny dzień, ale we wszystkie inne, gdy lodowisko jest czynne. Jednocześnie zachęcam do odwiedzin, te osoby, którym jeszcze nie było dane skorzystanie z obiektu.

Dyrektor zapowiada, że POSiR przygotował niespodziankę dla wszystkich mieszkańców w ostatnim dniu pracy lodowiska. Jest nią możliwość darmowego skorzystania z tafli w godzinach od 10.00 do 20.00. Tercje będą zaczynały się o każdej pełnej godzinie.
Trzeba zaznaczyć, że dla tych osób, które nie wezmą ze sobą łyżew czynna będzie wypożyczalnia. W niej będą pobierane standardowe opłaty.

Lodowisko ma powierzchnię 1800 metrów kwadratowych. Jednorazowo może z niego korzystać nawet 150 osób. W sobotę okaże się ilu łyżwiarzy jeździło na jego tafli w ciągu ostatniego sezonu.

Dzikie Krokodyle Poznań vs. PTH Poznań - Lodowisko Chwiałka 21.11.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz