Sport

Listopadowe derby odwiecznych rywali

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska - Poznań 12.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska - Poznań 12.11.2017 r.

WZS WKS Grunwald Poznań – AZS Politechnika Poznańska 6:0 (2:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Dutkiewicz -2, Artur Mikuła -1, Tomasz Marcinkowski -1, Mateusz Hulbój -1, Dominik Kotulski -1.

W ostatnim meczu jesieni ( 12.11.2017r.)przy bardzo niskiej temperaturze (+4 C) drużyna WKS Grunwald Poznań pokonała AZS Politechnikę. Obu zespołom należą się słowa uznania za dobry mecz, choć warunki atmosferyczne nie sprzyjały finezyjnej grze. Kibice z całą pewnością mogą być usatysfakcjonowani ilością sytuacji i akcji bramkowych stworzonych przez jedną i drugą drużynę. Wygrała drużyna, która ma w swoim składzie więcej indywidualności i lepiej sobie radziła na swoim boisku.

Najważniejsze, że w tak przenikliwym zimnie nikt nie doznał kontuzji, bo w tak wymagającej technicznie grze jak hokej na trawie, niska temperatura nie wpływa pozytywnie zarówno na szybkość, dokładność, jak i jakość reakcji i uderzeń. Po zakończonym spotkaniu na wszystkich czekała gorąca wojskowa zupa, z czego skwapliwie skorzystali zawodnicy, kibice i sympatycy hokeja na trawie.

Będziemy się starać, żeby gorąca wojskowa grochówka lub żurek towarzyszyła już zawsze rozgrywkom ligowym przy ul. Promienistej 27.

Tekst: WKS Grunwald Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz