BizNews

Lidl buduje kolejne sklepy w Poznaniu

Budowa sklepu Lidl przy ul. Warszawskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Lidl, którego polska centrala mieści się w Tarnowie Podgórnym, buduje i otwiera kolejne sklepy w Poznaniu. Tuż przed wakacjami otwarty został sklep przy ul. Piątkowskiej, ale trwa budowa kolejnych dwóch placówek.

Tereny między stacją benzynową przy ulicy Warszawskiej, a ulicą Bożeny jeszcze do niedawna zajmowały nieużywane praktycznie niewielkie place, zaniedbana zieleń i pawilony w których działała m. in. pizzeria. Podczas wakacji zaczęto wszystko to porządkować, co widać na zdjęciach poniżej. Pawilony rozebrano, a teren zaczęto wyrównywać i przygotowywać do budowy.

Przez cały czas prowadzimy także działania mające na celu rozwijanie sieci sklepów Lidl na terenie całego kraju, również w Wielkopolsce – informuje Aleksandra Robaszkiewicz ze spółki Lidl Polska – w tym momencie jest jednak za wcześnie, aby mówić o szczegółach.

Choć prace przy budowie sklepu w Antoninku idą pełną parą, co widać na zdjęciu u góry, to firma nie ujawnia jeszcze wizualizacji powstającego tutaj budynku. Obecnie nie dysponujemy wizualizacjami wspomnianego obiektu – przyznaje Aleksandra Robaszkiewicz.

Otwarcie sklepu przy ul. Warszawskiej w sąsiedztwie stacji benzynowej planowane jest w I kwartale 2018 roku. Nowy sklep Lidla powstaje również między ul. Mylną i Kościelną na Jeżycach.

W samym Poznaniu działa w tej chwili 20 sklepów Lidl oraz kolejnych 16 w naszej metropolii. Poniżej zdjęcia terenów, na których stanie sklep Lidl przy ulicy Warszawskiej, wykonanych w lipcu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, facebook / poznan.antoninek

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Nieuzywane pawilony Bzdura te pawilony byly caly czas używane i byla tam dobrze prosperujaca pizzeria oraz stacja kontroli pojadow do czasu gdy najemcy nie otrzymali wypowiedzen ze wzgledu na Lidla !W tym kraju to jest nie do pomyślenia wola swoich Polaków wyzucic zeby obcola wpuscic i jeszcze do tego klamstwo cytuje NIEUZYWANE PAWILONY.

    Odpowiedź redakcji – cytujemy: “Tereny między stacją benzynową przy ulicy Warszawskiej, a ulicą Bożeny jeszcze do niedawna zajmowały nieużywane praktycznie niewielkie place, zaniedbana zieleń i pawilony w których działała m. in. pizzeria”. Skoro napisaliśmy, że działała tutaj jeszcze niedawno pizzeria, to oznacza, że pawilony były używane.

  • To dlaczego skoro pizzeria i stacja kontroli pojazdow byla uzywana to zdecydowaliscie sie zeby postawic tam lidla a pozbyc sie polskich firm ktore dobrze tam prosperowaly?Przypomne ze pizza expres byla zmuszona zmienic lokalizacje tak samo stacja kontroli pojazdów! Autimu ktory tez sie tam znajduje to sie go pozbedziecie bo moze tam zawita mc donalds?

    Redakcja: droga Beato, nie decydujemy jaki sklep i gdzie będzie zlokalizowany.