Sport

Lekkoatletyka królowa Winograd

Razem - z Trenerem Osiedlowym  Foto:

W czwartek na nowych boiskach na osiedlu Zwycięstwa odbędą się zawody lekkoatletyczne dla dzieci uczestniczących w zajęciach z instruktorami w ramach miejskiego projektu Trener Osiedlowy AWF

Setka dzieciaków z poznańskich szkół podstawowych osiedla na Ratajach i Winogradach oraz boisk z ulic: Szpaków, Krakowskiej, Norwida, Berwińskiego oraz Trybunalskiej rywalizować będzie o cenne nagrody i medale.

Konkurencje takie jak skok w dal, rzut oszczepem, biegi na: 60, 300 i 600m oraz sztafety 4x300m będą doskonałym sprawdzianem przed Poznańską Spartakiadą Sportowa, która odbędzie się pod koniec lipca, na której to spotkają się uczestnicy zajęć ze wszystkich 30 boisk rozlokowanych na terenie całego miasta – informuje Szymon Rakowski, trener AWF

Impreza jest jedną z kilkunastu tego typu, zaplanowanych w ramach tegorocznej akcji Trener Osiedlowy AWF. Dzięki dofinansowaniu z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego studenci i absolwenci poznańskiego AWF przeprowadzą do listopada przeszło 16 000 godzin darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży z Poznania.

Pieniądze te umożliwią również grupie ok. 200 dzieci, pobyt na 5 dniowym obozie w ośrodku AWF w Chycinie. Na każdy z 4 turnusów zupełnie za darmo wybierze się po 50 dzieci wraz z opiekunami.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz