Lech zagra dzisiaj z Piastem Gliwice

1. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Piast Gliwice Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterKolejorz zagra dzisiaj wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice. Zostanie on rozegrany w ramach 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Czy uda się powtórzyć wynik z inaugurującego sezon meczu, gdy pokonaliśmy gliwiczan 4:0?

Lech zajmuje teraz 7 miejsce w tabeli, a nasi rywale 10. Do prowadzącej Legii tracimy w tej chwili 9 punktów, jednak warszawiacy rozegrali jeden mecz więcej.

Przed niedzielnym meczem z Piastem Maciej Skorża miał pewien dylemat stanowiła linia obrony. Wiadomo, że nie będzie grał zawieszony za kartki Barry Douglas. Zastąpi go Luis Henriquez. Panamczyk podczas zgrupowania reprezentacji narodowej wystąpił w dwóch meczach towarzyskich. W wygranym spotkaniu z Salwadorem rozegrał pełne 90 minut, a w zremisowanym starciu z Kanadą na placu gry pojawił się na ostatnie 17 minut.

Luis bardzo mnie ucieszył swoją dyspozycją na treningu – komentował Maciej Skorża – w ogóle jako zespół wyglądamy lepiej po tej przerwie reprezentacyjnej niż po poprzednich, jestem zadowolony z moich podopiecznych zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Mecz drużyn Piasta i Lecha rozpocznie się na Stadionie Miejskim w Gliwicach w niedzielę 23 listopada o godzinie 18:00.