Lech Wałęsa – będzie POZNANIAKIEM.

Dwaj prezydenci, a w pudle... wielka pieczęć...  Foto:
Dwaj prezydenci, a w pudle... wielka pieczęć...

W środę, 18 listopada, prezydent Lech Wałęsa odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania. Uroczystość odbędzie się w samo południe, w poznańskim Ratuszu.

Dwaj prezydenci, a w pudle... wielka pieczęć...
Dwaj prezydenci, a w pudle... wielka pieczęć...

Rada Miasta Poznania 12 maja br. postanowiła nadać tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie i pierwszemu niekomunistycznemu premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu. Premier Mazowiecki odebrał wyróżnienie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania w dniu święta patronów miasta Piotra i Pawła., 29 czerwca br.Prezydent Lech Wałęsa nie mógł być wówczas obecny, dlatego też to zaszczytnewyróżnienie odbierze w środę, 18 listopada. Z kolei odznaczenie “Zasłużony dla Miasta Poznania” odbierze ks. Stefan Dusza, który również nie mógł być obecny podczas czerwcowego święta.

Gospodarzami uroczystości będą przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz i prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

W ubiegłym roku prezydent Lech Wałęsa otrzymał od władz miasta Poznania Wielką Pieczęć Miasta Poznania. Oryginalną pozłacaną repliką tłoku pieczętnego z I poł. XIV wieku z herbem Poznania i napisem SIGILLUM CIVITATIS POZNANIE honorowane są wybitne osobowości, które poprzez swoje działania w najrozmaitszych dziedzinach “czynią dobro dla Poznania”, na arenie krajowej i międzynarodowej.

Podróż do Poznania była jednak dla Lecha Wałęsy pechowa. Prezydent chciał przybyć do stolicy Wielkopolski już we wtorek, ale w podróży przeszkodziła mgła.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz