Sport

Lech przed meczem z Lechią

Po zwycięskim meczu ze Śląskiem Wrocław kolejnym przeciwnikiem Lecha będzie Lechia. Mecz T-Mobile Ekstraklasy zostanie rozegrany w Gdańsku.

W Gdańsku czeka nas bardzo trudny mecz, ale tak naprawdę w tej fazie rozgrywek każdy pojedynek należy traktować, jakby to był finałuważa Marcin Kamiński – w każdym spotkaniu walczymy o zwycięstwo, bo tylko tak możemy zdobyć tytuł, podnieśliśmy się po ostatniej przegranej i udowodniliśmy, że dalej jesteśmy w grze.

Obrońca Lecha dodał również, że liczy na mecz otwarty, w którym będzie wymiana cios za cios. Obie drużyny będą chciały przecież dopisać do swojego konta trzy punkty.

O tym, że niedzielny mecz nie będzie należał do łatwych przekonany jest także Maciej Skorża. Zdaniem trenera Lecha gospodarze grając na swoim boisku  będą chcieli narzucić swoje warunki gry.

Siłą Lechii jest druga linia, która potrafi kreować wiele klarownych sytuacji, dlatego dyscyplina taktyczna z naszej strony musi być perfekcyjna – mówi Maciej Skorża – na pewno nie popełnimy już tych samych błędów ze spotkania z Jagiellonią, wyeliminowaliśmy już te mankamenty i myślę, że będzie już tak do końca sezonu.

Po ostatnim meczu Jagiellonii z Legią z pewnością wiele osób będzie się bacznie przyglądała i analizowała pracę i postawę podczas meczy sędziów. Arbitrem niedzielnego meczu będzie pochodzący z Płocka Szymon Marciniak.

Mecz Lecha z Legią rozpocznie się na stadionie PGE Arena w niedzielę 24 maja o 18:00.

19. kolejka T-mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Zaur Sadaev, Tiago Valente) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz