Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz 6:2 (3:2)

Zawisza - Lech 2:2  Foto: x-news

Zawisza - Lech 2:2 Foto: x-newsMecz 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zapowiada się przy Bułgarskiej naprawdę emocjonująco. Na Bułgarską z nowym zespołem przyjeżdża Mariusza Rumak, który zmierzy się ze swoim następcą Maciejem Skorżą.

Obaj trenerzy pracę z nowymi zespołami rozpoczęli 1 września. Dla Macieja Skorży będzie to pierwsze spotkanie przy Bułgarskiej jako trenera Kolejorza. Obaj też mają za sobą pierwsze porażki z nowymi zespołami. Przy Bułgarskiej będą szukali 3 punktów.

Na boisko nie wejdą dzisiaj Kebba Ceesay i Dawid Kownacki. Pod znakiem zapytania jest także występ Karola Linettego, który zmaga się z urazem stawu skokowego. Nie wiadomo także, czy Maciej Skorża będzie mógł liczyć na Luisa Henriqueza i Kaspera Hamalainena.

Także Mariusz Rumak pojawi się na Bułgarskiej bez pięciu zawodników. Zabraknie kontuzjowanego Michała Masłowskiego, defensywnego pomocnika Herolda Goulona oraz bramkarza Wojciecha Kaczmarka, Rafaela Porcellisa i Łukasza Nawotczyńskiego.

KKS Lech Poznań

6 - 2

Zawisza Bydgoszcz

• 22:20 Bardzo dobre spotkanie zawodników Macieja Skorży, którzy pewnie pokonują przed swoją publicznością Zawiszę Bydgoszcz 6:2! Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 90' Koniec spotkania. Lech Poznań wygrywa 6:2 z Zawiszą Bydgoszcz.
  • 89' Piotr Petasz kolejnym zawodnikiem wyrzuconym z czerwoną kartką. Tym razem Petasz faulował Darka Fomrllę przy polu karnym Lecha, a po odgwizdaniu faulu jeszcze dodatkowo nadepnął poznaniaka. Goście grają już tylko w dziewięciu.
  • 82' Doskonałe rozegranie przed polem karnym gości w wykonaniu poznaniaków. Ostatecznie Darko Jevtić wpakował piłkę do bramki ku kompletnemu zaskoczeniu Sandomierskiego. Wynik 6:2 dla Lecha Poznań!
  • 80' Strąk ukarany kartką za faul przed polem karnym Zawiszy na Wiluszu.
  • 77' Bardzo ładne przejęcie w wykonaniu poznaniaków. Lovrencsics podał do Formelli, który obrócił się w polu karnym i strzelił wprost w Sandomierskiego.
  • 76' Zawisza: Łukowski za Carlosa
  • 75' Chwilę wcześniej Maciej Wilusz w polu karnym wykazał się refleksem wybijając piłkę spod nóg atakującego napastnika gości.
  • 75' Lech: Drewniak za Pawłowskiego
  • 73' Douglas ukarany kartką za faul na Wagnerze.
  • 72' Kartka dla Petasza za dyskusje z sędzią i próbę wymuszenia faulu na zawodniku Zawiszy.
  • 72' Lech: Formella za Sadaeva
  • 69' Keita strzelał z lewego rogu pola karnego wprost w Sandomierskiego.
  • 67' Lecha: Keita za Hamalainena
  • 66' Hamalainen prostopadle podał do Pawłowskiego w pole karne. Poznański pomocnik wpakował piłkę bramki!
  • 64' Sadaev w środku pola podaje do Jevtića, który tuż przed polem karnym strzela na dalszy słupek bramki. Niestety niecelnie.
  • 60' Trałka i Kędziora zatrzymują kontrę gości, tuż przed polem karnym Lecha wybijając na rzut rożny.
  • 57' Sadaev sam na sam z Sandomierskim! Próba oszukania bramkarz kończy się rzutem rożnym dla Lecha.
  • 53' Zawisza: Strąk za Vasconcelosa
  • 51' Jevtić z rzutu karnego pakuje piłkę do braki! Wynik 4:2 dla Lecha.
  • 50' Sadaev faulowany w polu karnym przez Andre, który otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę.
  • 45' Zawisza: Petasz za Argyiou
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+1 Sadaev w polu karnym gości cały czas robi niezłe zamieszanie. Przed chwilą jego podanie w przed pole karne otworzyło możliwość strzału dla poznaniaków. Szkoda tylko, że żadnego tam nie było. Wcześniej sędzia liniowy jeszcze odgwizdał rzut rożny dla Lecha.
  • 45' Minuta doliczonego czasu do pierwszej połowy.
  • 44' Rzut wolny dla gości na wysokości 18 metra. Wrzutka w pole karne wybita głową przez Sadaeva trafiła wprost do Ziajki, który strzelił wysoko ponad bramką.
  • 43' Na odpowiedź długo czekać nie trzeba było. Lovrencsics wrzucił w pole karne a Hamalainen wślizgiem w przed polu karnym umieścił piłkę w siatce! Wynik 3:2 dla Lecha.
  • 42' Pierwszy strzał Wagnera zatrzymany przez Kotorowskiego ale już drugi, z 8 metrów niestety już nie. Tym samy ponownie mamy otwarty wynik na stadionie przy Bułgarskiej
  • 38' Wagner leży na murawie. Po chwili odpoczynku za po za polem gry wrócił na boisko.
  • 36' Hamalainen w asyście Sadaeva po lewej i Lovrencsicsa po prawej podbiegł do pola karnego i strzelił trochę ponad bramką.
  • 35' Kadu ukarany żółtą kartką za faul na Douglasie.
  • 33' Rzut wolny dla gości na połowie Lecha. Andre wpakował piłkę do bramki, którą zgrał mu Kamil Drygas. Wynik 2:1
  • 27' Sadaevz 12 naciskany przez obrońców zdołał jeszcze gdzieś tam w polu karnym dopaść do piłki, odwrócić się i strzelić. Brawa za inicjatywę!
  • 22' Sadaev rozegrał w polu karnym podając do Hamalainena, który swoim strzałem zaskoczył Sandomierskiego. Niestety piłka nie trafiła do bramki.
  • 18' Lovrencsics pociągnął grę wzdłuż prawej linii pola karnego i podbiegł do linii kończącej boisko. Naciskany przez obrońców zdołał oddać strzał i przelobować Sandomierskiego podwyższając prowadzenie Lecha do dwóch bramek.
  • 16' Ładny, płaski choć niecelny strzał Luisa Carlosa na bramkę Kotorowskiego.
  • 15' Kolejny groźny rajd poznaniaków. Przed chwilą niepilnowany Hamalainen strzelał na bramkę . Sandomierski ledwo utrzymał piłkę w rękach.
  • 13' Sadaev! Przyjął dobiegł i przyjął długie podanie na wysokość pola karnego gości przy prawej linii autowej. Przyjął piłkę i omijając jednego z obrońców oddał strzał, który odbił się od drugiego obrońcy. Ale Zaur poprawił i wpakował piłkę do bramki!
  • 9' Wilusz!!!! Z rzutu rożnego rozegranie z podaniem, a następnie wrzutka w pole karne. Sandomierski nie zdołał utrzymać piłki w rękach i ją upuścił. Dopadł do niej walczenie Wilusz, który wpakował piłkę do bramki. Sędzia jednak dopatrzył się wcześniej faulu w polu karnym i podyktował rzut wolny dla gości.
  • 6' Mogło być groźnie pod bramką Zawiszy, jednak po ładnym podaniu Lovrencsicsa do Pawłoskiego ten ostatni nie zdołał dobrze wrzucić piłki w pole karne.
  • 4' Zgranie Lovrencsicsa do Sadaeva w pole karne. Węgiel trafił minimalnie za plecy poznańskiego napastnika. Hamalainen jeszcze próbował dojść do piłki ale nieskutecznie.
  • 0' Sędzia Raczkowski rozpoczął spotkanie.
  • 20:25 Dzień dobry! Przed nami mecz 9 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Zawiszą Bydgoszcz.