Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (2:1)

Runda kwalifikacyjna LE - Lech Poznań - Žalgiris Wilno (kibice na stadionie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Runda kwalifikacyjna LE - Lech Poznań - Žalgiris Wilno (kibice na stadionie) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter6. kolejka Ekstraklasy w toku, a przed nami spotkanie Lecha Poznań z Zawiszą Bydgoszcz. Ostatni raz zespół spotkały się w kwietniu 1994 roku, a poznaniacy przegrywali wtedy do przerwy 0:1, by wygrać całe spotkanie 3:2.

Patrząc na dotychczasową grę Kolejorza nie można spokojnie postawić na jeden czy drugi wynik. Jak dotąd skuteczność poznaniaków pozostawia wiele do życzenia tym bardziej, że Lech chce walczyć o Mistrzostwo Polski, a będąc w grupie broniącej się przed spadkiem może to być trudne.

3 - 2

Zawisza Bydgoszcz

• 19:56 Dziękujemy za udział w relacji. Zapraszamy do kolejnych.
  • 19:54 To spotkanie na pewno przejdzie do historii.Dreszczowiec w wykonaniu obu drużyn jak i sędziego. Wiele razy sędzia nie odgwizdywał przewinień gości odgwizdując przy tym bardzo skrupulatnie nawet najdrobniejsze przewinienia poznaniaków. Na szczęście mecz już jest zakończony i trzy punkty zostają w Poznaniu.
  • 95' Koniec spotkania... Lech wygrywa z Zawiszą 3:2.
  • 95' Sędziemu zepsuł się chyba zegarek.. już dawno jest po czasie!
  • 93' Kotorowski ukarany kartką za grę na czas.
  • 92' Rzut wolny dla gości... 20 metrów od bramki tuż przy linii rozpoczynającej pole karne. Masłowski strzela ponad bramką!
  • 92' Kontratak... znaczy powolny kontratak rozpoczęty przez Drewniaka podaniem do Teodorczyka przez prawie całe boisko. Ten ostatni podaje do Lovrencsicsa, niestety Gergo nie dał rady dojść do piłki.
  • 90' Wołąkiewicz strzelał ale piłka nieco zmieniła lot odbijając się od jednego z obrońców. Na szczęście pozostaje rzut rożny.
  • 90' Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 89' Hamalainen faulowany w środku pola.
  • 89' Zawisza: Kuklis za Dudeka
  • 88' Groźnie pod bramką Lecha. Najpierw sytuację główkową wygrali poznaniacy, później Carlos próbował strzelać ale ponad bramką.
  • 87' Teodorczyk ukarany żółtą kartką... za wejście na boisko bez zgody sędziego?!No bez przesady, niedość że przetrzymany za linią autową to jeszcze ukarany kartką mimo że sędzia liniowu pozwolił wejść!
  • 86' Wójcicki leży w polu karnym Lecha i zwija się z bólu sugerując karny.
  • 84' Masłowski próbował strzelać z dystansu ale piłka bez zagrożenia opuściła pole gry.
  • 84' Teodorczyk utyka na prawą nogę... chyba będzie konieczna zmiana... Lech gra w dziewiątkę
  • 82' Wójcicki przedarł się na pole karne Lecha oddając pierwszy strzał obroniony przez Kotorowskiego, po chwili odbita piłka trafia do Vasconcelosa, który także z pierwszej strzela ale piłka na szczęście odbija się od leżącego na murawie napastnika gości i nie trafia do bramki.
  • 80' Faulowany Teodorczyk po za polem gry, jednak za chwilę powróci do gry.
  • 78' Carlos z walczył z Trałką i przedarł się pod pole karne, w ostatniej chwili zdołał puścić piłkę przed siebie pod bramkę ale na szczęście dla Kotorowskiego ani Vasconcelos ani Masłowski nie byli w jej zasięgu.
  • 77' Lovrencsics wywalczył rzut rożny po ładnie rozpracowywanym przez jego kolegów wejściu w pole karne.
  • 76' Lech: Lovrencsics wchodzi za Daylona Claasena oklaskiwanego nowego zawodnika Lecha Poznań
  • 75' Goście wykorzystują swoją przewagę liczebną na boisku.. efektem jest rzut rożny.
  • 72' Zawisza: Strąk za Goulona
  • 71' Arboleda i Vasconcelos zderzyli się głowami na środku boiska.!
  • 70' Lech: jednak Trałka wchodzi za Ślusarskiego
  • 69' Do zmiany szykuje się już Teodorczyk... za Trałkę?
  • 66' Dokładna wrzutka w pole karne z rzutu wolnego i Petasz kieruje piłkę do bramki! Goście doskonale dzisiaj wykorzystują stałe fragmenty gry. Lech wygrywa z Zawiszą 3:2.
  • 65' W międzyczasie kartką ukarany Kamiński.
  • 64' Rzut wolny dla gości, po prawej stronie pola karnego.
  • 62' Lech: Drewniak za Ubiparipa
  • 62' Zawisza: za Petasza wchodzi Carlos
  • 60' Rozciągnięty w bramce Kotorowski tuż nad murawą łapie piłkę.
  • 59' Masłowski kolejny raz fauluje. Teraz sędzia udzielił mu reprymendy dając do zrozumienia że następne takie zachowanie skończy się kartką.
  • 59' Po zejściu Henriqueza na jego pozycję przesunął się Ubiparip, który gra teraz na prawej obronie.
  • 58' Masłowski tym razem nie mógł liczyć na pobłażliwość sędziego i zobaczył żółty kartonik.
  • 57' Niebezpieczny wślizg Masłowskiego i faulowany Hamalainen. Póki co kończy się tylko rzutem wolnym
  • 54' Wójcicki leży na murawie po starciu z Henriquezem na środku boiska. W wyniku tego zdarzenia Lech Poznań gra od teraz w dziesiątkę.
  • 52' Piękne rozegranie z prawego skrzydła płaskie podanie do Claasena na wprost bramki i piękny strzał! Lech prowadzi 3:1.
  • 50' Vojo zmarnował okazję strzelecką... choć na jego obronę można powiedzieć, że miał przed sobą dwóch obrońców.
  • 48' Wójcicki próbował naciągnąć sędziego na faul, którego nie było. Przez chwilę leżał na murawie trzymając się za plecy po czym jak piłka pojawiła się blisko niego skoczył na równe nogi oddał niecelny strzał i znowu trzymał się za plecy jak zobaczył że sędzia patrzy...
  • 46' Ubiparip na spalonym w trakcie podania Ślusarskiego.
  • 45' Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w żadnej drużynie.
  • 46' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 46' Ślusarski prosi się chyba o kartkę. Faulował Petasza w rewanżu chyba za wcześniejsze nie odgwizdane przewinienie rywala.
  • 43' Poważny bład Arboledy i Henriqueza po prawej strobie boiska. Najpierw Louis przepuszcza Wójcickiego, który wysoko bez spalonego podaje do Vasconcelosa, któremu nie pozostało nic jak tylko oddać strzał w kiedynku bramki! Strzał byłbardzo mocny i w sumie nie tak wysoko ponad bramką.
  • 41' Pawsłowski nie porozumiał się ze Ślusarkim czego efektem jest piłka wylatująca po za pole gry.
  • 39' Pawłowski ładnie podał do Ubiparipa w prawy róg pola karnego, ten próbował zgrać piłkę za swoimi plecami co mu kompletnie nie wyszło.
  • 38' Lechici sprawiają wrażenie jakby im pary brakowało...
  • 34' Rzut wolny dla gości po faulu po lewej stronie pola karnego. Wrzutkę głową wybija pewnie Henriquez.
  • 34' Wołąkiewicz ukarany kartką za faul.
  • 33' Z rzutu rożnego piłkę główkował Michał Masłowski umieszczająć piłkę w siatce, ku ogromnemu zaskoczeniu wszystkich nawet jego samego. Lech nadal prowadzi przy Bułgarskiej 2:1
  • 31' Błąd Henriqueza i Arboledy próbuje naprawić Kotorowski ale łapie piłkę po za linią końca boiska i jest rzut rożny dla gości.
  • Rzut rożny dla gości w połowie połowy Lecha. Piłka wrzucona wprost w ręce Kotorowskiego.
  • 25' Bardzo ładne dośrodkowanie w pole karne do wbiegającego Ślusarskiego. Moim zdaniem był faulwoany przez jednego z obrońców, który ciągnął go za koszulkę. Jednak to goście rozpoczną grę wyrzutem z autu.
  • 24' Skrzyński podciąl niezgodnie z przepisami Pawłowskiego za co sedzia ukarał go kartką.
  • 20' Kamiński ratuje Lecha po błędzie Arboledy! Wybija piłkę z pola karnego na aut.
  • 19' Luis Henriquez ukarany kartką za zadjęcie koszulki na której była dedykacja dla jego niedawno poślubionej żony.
  • 18' Świetnie! Fantastyczne! Henriquez strzelcem kolejnej bramki dla Lecha! Lech prowadzi 2:0!
  • 16' Rzut wolny dla Lecha wykonywał Wołąkiewicz. O tyle o ile wrzutka była dobra to o ustawieniu zawodników Kolejorza w polu karnym nie można tego powiedzieć... piłka bez niczyjej pomocy opuściła boisko. Grę wznowi Kaczmarek.
  • 14' Pawłowski zmarnował nieźle rozegraną piłkę przez Claasena i Hamalainena w środku pola próbując strzelać...
  • 11' Pawłowski przed polem karnym Kaczmarka naciskany przez obrońców zatrzymał się... po chwili piłkę zabrał mu Ubiparip który zrobił kilka kroków dalej niż jego klubowy kolega i także utknął gubiąc piłkę przez własny drybling.
  • 9' Kotorowski w powietrzu pewnie wyłapał dośrodkowanie w pole karne, dając wyraźnie do zrozumienia kto tutaj rządzi.
  • 7' Ładne wysokie podanie Ślusarskiego przed siebie do Wołąkiewicza. Wyglądało to jakby miała powtórzyć się sytuacja z 3 minuty kiedy Lech objął prowadzenie ale niestety Wołąkiewiczowi nie udało się dokładnie dograć piłki i Kaczmarek złapał ją pewnie oburącz.
  • 6' Lechici wyraźnie przeważają na murawie. Gra toczy się prawie cały czas na połowie gości.
  • 3' Piękne podanie Wołąkiewicza na piąty metr do Bartosza Ślusarskiego i jeszcze lepsze dokładne przyłożenie nogi i bramkarz gości Kaczmarek pokonany! Lech prowadzi 1:0!
  • 2' Z trybun słychać bardzo głośny doping, zarówno po stronie gości jaki przyjezdnych.
  • 0' Sędzia Paweł Raczkowski po raz pierwszy użył gwizdka by rozpocząć spotkanie.
  • 17:54 Kibiców przyjezdnych jest bardzo dużo, zajęli praktycznie cały przeznaczony dla nich sektor. A w kociołku jak to w kociołku, wszystkie miejsca po za drugim piętrem zajęte.
  • 17:50 Witamy serdecznie! Już za niecałe 10 minut rozpocznie się spotkanie 6. kolejki Ekstraklasy. Lech i Zawisza ostatni raz spotkały się na murawie w kwietniu 1994 roku, kiedy to Lech wygrał spotkanie.

Kotorowski, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz, Trałka, Henriquez, Claasen, Hamalainen, Ubiparip, Pawłowski, Ślusarski
rezerwa: Gostomski, Douglas, Linetty, Teodorczyk, Lovrencsics, Drewniak, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Kaczmarek, Ziajka, Pereira, Skrzyński, Lewczuk, Petasz, Masłowski, Dudek, Wójcicki, Vasconcelos
rezerwa: Witan, Gevorgyan, Neves Soares, Carlos, Kuklis, Strąk, Ciechanowski
trener: Ryszard Tarasiewicz

Sędziuje: Paweł Raczkowski

Kibiców: 19393