Lech Poznań – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech w ramach 18 kolejki Ekstraklasy rozegra setny mecz ligowy przeciw Wiśle Kraków. Spoglądając tylko na tabelę to Wisła jest faworytem. Jednak patrząc na statystykę tylko meczów ligowych perspektywa się zmienia i to Lech jest lepszy. Kto wygra? To się okaże.

Trener Jan Urban nadal nie będzie mógł skorzystać z usług Marcina Robaka Kebby Ceesay-a. Pod znakiem zapytania stoją też występy Gergo Lovrencsics-a i Kaspera Hamalainen-a, którzy nie są co prawda kontuzjowani, jednak są mocno poobijani po niedzielnym meczu. Czy w ataku zagra Thomalla czy Kownacki okaże się tuż przed meczem.

2 - 0

Wisła Kraków

• 22:22 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:21 Lech pewnie pokonał Wisłę Kraków, strzelcami bramek Dawid Kownacki i Szymona Pawłowski!
  • 90+3 Koniec spotkania! Lech wygrywa 2:0!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 88' Wisła: Crivellaro za Gurriera
  • 88' Wisła: Cywka za Burligę
  • 86' Gajos z ostrego kąta próbował strzelać i napędził tym samym niezłego stracha Cierzniakowi.
  • 85' Genialne prostopadłe podanie Formelli w przed pole karne, gdzie Pawłowski zapakował piłkę do siatki! Lech prowadzi 2:0!
  • 83' Pawłowski znowu testował uwagę Cierzniaka, który musiał bronić piekielnie mocny strzał. Odbita piłka trafiła do jednego z poznaniaków, który podał do Kędziory... ten niestety znowu zamiast strzelać musiał ustawić sobie piłkę, po czym dał sobie zasłonić światło bramki.
  • 81' Lech: Gajos za Linettego
  • 80' Linetty ukarany kartką za faul.
  • 80' Przed chwilą Jevtić się chyba sam pogubił, bo znowu powinien był strzelać.
  • 78' Rzut wolny dla gości na wysokości około 20. metra przy lewej linii autowej. Burić świetnie wyskoczył ponad wszystkich i złapał piłkę nie dając szans Wiślakom na atak.
  • 77' I Pawłowski i Kędziora powinni w tej sytuacjo od razu strzelać a nie czekać... obaj dali za dużo czasu obronie na przygotowanie się. Kędziora dodatkowo nie strzelał w światło bramki.
  • 76' Niesamowita petarda Szymona Pawłowskiego trafia w dolną część poprzeczki i nie wpada do bramki!
  • 75' Lech: Trałka za Dudkę
  • 73' Jevtić nadal za wolny... miał wyśmienitą okazję by podać do nie pilnowanego kolegi ale niestety za daleko wybił sobie piłkę, której już nie opanował.
  • 73' Arajuuri wybija piłkę na rzut rożny nie dając sans na atak Jankowskiemu.
  • 69' Za wolni Linetty i Jevtić wchodząc w przed pole bramkowe by dojść do piłki wrzucanej przez Douglasa.
  • 67' Na raty strzelają poznaniacy! Douglas z okolic lewego rogu pola karnego posłał bombę, której Cierzyniak nie mógł inaczej niż tylko wybić. Po chwili strzelał jeszcze Dudka, niestety piłka nie leciała w stronę bramki.
  • 66' Arajuuri główkował minimalnie ponad poprzeczką!
  • 64' Ochocki ukarany kartką za podwójny faul na Linettym.
  • 63' Formella poślizgnął się wbiegając w pole karne i nie zdołał strzelić. Obrońca wybił piłkę na aut.
  • 59' Lech: Formella za Kownackiego
  • 56' Linetty w polu karnym walczy o bramkę ale niestety minimalnie został wyprzedzony przez obrońcę, który wybija piłkę na rzut rożny.
  • 55' Nieporozumienie na linii Jevtić - Pawłowski. Szwajcar na pamięć podawał pomocnika.
  • 48' Z problemami ale Cierzniak obronił strzał Douglasa.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi 1:0.
  • 45' 1 minut doliczonego czasu gry do pierwszej części spotkania.
  • 43' Tym razem Jevtić popisał się świetnym opanowaniem piłki i przejęciem godnym naśladowania.
  • 41' Rajd Pawłowskiego przez połowę gości. W polu karnym Szymon zwolnił nieco i chciał strzelać ale zdecydował się na dośrodkowanie do Linettego. Szkoda, że Karol nie zdążył do piłki.
  • 36' Rzut wolny dla Lecha. Strzela Kamiński, a Cierzniak z trudem broni wybijając na rzut rożny.
  • 34' Burić pewnie przecina płaskie podanie w pole karne Jovića.
  • 33' Dzisiejsze kiwki Linettego można by pokazywać dzieciom w szkółkach! Coś pięknego. Niestety kuleje za to wykończenie przed bramką.
  • 31' Linetty ładnym zwodem minął obrońcę w polu karnym, jednak nie docenił szybkości drugiego. Grę wznowi Douglas z rzutu rożnego.
  • 27' Wrzutka Douglasa z rzutu wolnego. Wydawało się, że nic z tego nie będzie ale piłka przeleciała nad wszystkimi i trafiła do niepilnowanego Dudki, który strzelił prosto w Cierzniaka. Następny w kolejności strzelał Jevtć ale posłał piłkę na boczną siatkę.
  • 22' Kamiński ukarany kartką za faul.
  • 19' Kownaś karnego zamienia na bramkę! Lech prowadzi 1:0
  • 18' Ładny rajd Linettego z połowy boiska zakończył się faulem w polu karnym, po którym sędzia dyktuje rzut karny i wyrzuca z boiska Sadloka.
  • 18' Maciej Sadlok wylatuje z boiska za faul na Karoli Linetty w polu karnym.
  • 13' Wyglądało to świetnie! Przed polem karnym piłka trafia do Pawłowskiego, który podał na prawą stronę do Jevtića. Zdawało się, że Szwajcar będzie strzelał ale ten podał prostopadle w przed pole karne. Niestety ani Kownacki i Linetty nie zdołali skierować piłki do bramki.
  • 12' Zamieszanie na linii 16 metra przed bramką Burića! Ostatni Burliga próbuje strzelać ale Kamiński wybija piłkę na rzut rożny.
  • 9' Kownacki w polu karnym odegrał do Pawłowskiego. Skrzydłowy zamiast odwrócić się i strzelać próbował odegrać piłkę... nieudanie.
  • 7' Wisła: Jankowski za Brożka
  • 7' Paweł Brożek schodzi z boiska, nabawił się jakiejś kontuzji.
  • 5' Groźna akcja po rzucie rożnym dla Lecha. Dwa strzały i niestety nadal brak goli.
  • 4' Piłkę w pole karne wrzucał Douglas niestety jeden z obrońców przeciął zagranie do Kownackiego.
  • 2' Błąd Arajuuriego naprawia Kamiński. Szczęśliwie udało się uniemożliwić rajd Gurriera na bramkę Burića.
  • 0' Pierwszy gwizdek sędziego - lokomotywa ruszyła.
  • 20:25 Dzień dobry! Za niespełna 5 minut rozpocznie się mecz 18 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków.