Lech Poznań – Śląsk Wrocław (relacja na żywo)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0 - 25 kwietnia 2015 r.  Foto: Pawel Rychter

Kolejorz podejmuje dzisiaj gości z Wrocławia w ramach 29 kolejki Ekstraklasy. Śląsk zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli i nie ma już żadnych szans na awans do grupy mistrzowskiej.

Lech Poznań zajmuje 6 lokatę w Ekstraklasie. Do prowadzącej Legii Warszawa brakuje nam 18 punktów.

Nowym trenerem Śląska Wrocław został zaledwie trzy tygodnie temu Mariusz Rumak, którego poznaniakom nie trzeba chyba przedstawiać.

Trudno powiedzieć jak zagrają, bo trener Rumak jest tam krótko, a ich sytuacja nie jest wesoła, bo weszli w rejony ruchomych piasków, gdzie wszystko może się zdarzyć – mówił Jan Urban – dla nich każdy punkt jest ważny, różnice nie są duże, każdy po podziale będzie miał szanse na utrzymanie.

Bardzo prawdopodobne, że będziemy dzisiaj świadkami małego jubileuszu Tomasza Kędziory. Jeśli trener wpuści go na boisko, będzie to setny mecz tego zawodnika w barwach poznańskiego Lecha.

Spędziłem w tym klubie już trochę czasu – mówi obrońca Lecha – były fajne chwile i trudniejsze momenty, trzeba jednak patrzeć w przyszłość.

Mecz Kolejorza ze Śląskiem Wrocław rozpocznie się na stadionie przy Bułgarskiej o 20:30. Zapraszamy do śledzenia relacji minuta po minucie.

0 - 1

Śląsk Wrocław

• Kolejorz w beznadziejnym stylu żegna się z Bułgarską w sezonie zasadniczym, a Śląsk pomimo tego, że nie rozegrał wielkich zawodów wywozi z Poznaniu bardzo cenne dla siebie 3 punkty. Dzisiejsza porażka Lecha spowodowała że nie zajmą oni pozycji 1-4 po sezonie zasadniczym i w rundzie finałowej będą gospodarzem w 3 meczach na Bułgarskiej. Żegnam Państwa, zapraszając zarazem na następny pojedynek w Poznaniu. Przeciwnika i termin poznamy za tydzień - po ostatniej kolejce ligowej. Dobrej Nocy
  • 92' Koniec meczu. Lech przegrywa ze Śląskiem 0-1
  • 92' Druga, zapowiadana zmiana - Ostrowski za Picha
  • 91 Kokoszka za Morioke w ekipie Śląska
  • 90' Tym razem szykuje podwójna zmiana w Sląsku. Natomiast sędzia dolicza 2 minuty
  • 89' Lech postawił wszystko na jedną kartę co stwarza okazję dla Śląska, ale Buric broni strzał Picha
  • 88' Kolejny rzut rożny dla Kolejorza. Wzmaga się doping, ale strzał głową Kędziory mija bramkę
  • 87' Trwa oblężenie bramki Śląska. Strzał Jevtica minimalnie niecelny
  • 86' Tym razem korner dla lechitów. Strzał Jevtica broni bramkarz Śląska
  • 84' Rzut rożny dla Śląska, ale dośrodkowanie Dudu nie sprawie problemów obrońcom Lecha
  • 83' Kontrę Śląska przerywa Wilusz
  • 81' Nielsen z Kędziorą przeszkadzają sobie wzajemnie w przyjęciu piłki. Coraz dramatyczniej to wygląda, a tymczasem Morioka oddaje niecelny strzał na bramkę Burica
  • 79' Jevtic dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale znów Lech nie potrafi z tego stworzyć jakiejś groźnej sytuacji
  • 77' Śląsk w ostatnim okresie z łatwością dochodzi do sytuacji strzeleckich, ale nie potrafi postawić przysłowiowej kropeczki nad ,,i". Oby to się na nich nie zemściło
  • 73' Wreszcie Lovrencics urwał się Pawelcowi, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z piłkarzy Lecha
  • 71' Śląsk był bardzo blisko zdobycia drugiej bramki, ale na przeszkodzie stanęły kapitalne interwencje Burica
  • 70' Strzał Gajosa bez trudu broni Abramowicz
  • 69' Rzut wolny dla Lecha
  • 66' Dośrodkowanie Kędziory w pole karne Śląska, ale tam nie było żadnego zawodnika w niebieskiej koszulce
  • 64' Podwójna zmiana w Lechu - za Dudkę i Volkova wchodzą Arajuuri i Kadar
  • 63' W najlepsze trwa pokaz bezradności Kolejorza, a coraz głośniejsze gwizdy kiboli dają temu wyraz
  • 61' Groźny strzał Mervo, tuż obok słupka bramki poznańskiej drużyny
  • 58 Zmiana w Śląsku - Dankowskiego zmienia Grajciar
  • 58' Znów groźnie pod bramką Lecha
  • 57' Kapitan Lecha słusznie ukarany żółtą kartką
  • 55' 17697 kibiców pojawiło się dziś na Stadionie, przy ul. Bułgarskiej
  • 54' Morioka ponownie był bliski zdobycia bramki, ale tym razem Buric był górą
  • 53' Dankowski ze Śląska ukarany żółtym kartonikiem
  • 52' Groźna sytuacja pod bramką Lecha, ale na jego szczęście napastnik wrocławian strzela obok bramki
  • 51' Lovrencic decyduje się na strzał z 30-stu metrów, który pozostawię bez komentarza
  • 47' Pierwszy atak Sląska. Wykonują rzut wolny z boku pola karnego, ale obrońca Lecha wybija piłkę na rzut rożny
  • 46' Drużyna Lecha rozpoczyna drugą połowę meczu. Obie drużyny przystąpią do niej bez zmian
  • W trakcie przerwy na Trybunie VIP trwała licytacja koszulek m.in. Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego i Karola Linettego . Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na leczenie byłego golkipera Kolejorza - Waldka Piątka, który zmaga się od kilku lat z wirusowym zapaleniem wątroby typu C.
  • Mecz w pierwszej połowie - delikatnie mówiąc - nie zachwyca. Lech traci bramkę przez niefrasobliwość i brak zdecydowania swoich zawodników. Morioka swobodnie przyjął piłkę w polu karnym Lecha i nieatakowany oddał niezbyt silny ale dokładny strzał tuż przy słupku bramki Burica. Lech, a szczególnie aktywny Darko Jevtic stara się atakować, ale brak wsparcia kolegów czyni te starania bezskutecznymi. Miejmy nadzieję, że na drugie 45 minut drużyna Lecha wyjdzie z zupełnie innym nastawieniem.
  • 45' Sędzia kończy pierwszą połowę, nie doliczając żadnej minuty.
  • 44' Rzut wolny dla Śląska, ale do dośrodkowania nie dochodzi żaden piłkarz. Buric rozpocznie od własnej bramki
  • 42' Kolejna próba strzału Jevtica - najbardziej aktywnego piłkarza Kolejorza do tej pory
  • 40' Zabawa Dudki z piłką kończy się autem dla Śląska na wysokości pola karnego Lecha
  • 39' Kolejny niecelny strzał Darko Jevtica.
  • 38' Po dośrodkowaniu aktywnego Kędziory dwóch piłkarzy Kolejorza mija się z piłką
  • 36' Rzut rożny dla Lecha i ponownie Trałka nie sięga piłki głową
  • 34' Było blisko ! Strzał Jevtica wypada z rąk Abramowicza, ale Nielsen nie zdążył z dobitką, w ostatniej chwili piłkę wybija mu Dudu
  • 32' Kędziora odważnym wślizgiem zatrzymuje groźną kontrę Śląska
  • 30' Lech od 2 minut zamyka drużynę Śląska na własnej połowie, ale żadnych klarownych sytuacji nie potrafi sobie stworzyć
  • 26' Wilusz do Burica, a ten nieumiejętnie wybija na aut. Słychać pierwsze gwizdy na trybunach.
  • 25' Strzał Jevtica ponad bramką gości.
  • 23' Miękkie dośrodkowanie Jevtica spokojnie wyłapuje bramkarz Śląska.
  • 22' Nie Gajos, a Dudka został ukarany żółtą kartką.
  • 21' Ostre wejście Macieja Gajosa. Sędzia wyraźnie daje do zrozumienia, że następny faul Gajosa skończy się żółtą kartką.
  • 18' Okres nieciekawej gry w środku pola. Lech nie potrafi wyprowadzić składnej akcji, a piłkarze Śląska skutecznie przerywają zapędy ofensywne Lecha
  • 14' Rzut rożny dla Kolejorza, ale Trałka nie dochodzi do pozycji strzeleckiej
  • 13' Ponownie zakotłowało się pod bramką Śląska
  • 11' Lech stara się natychmiast odrobić straty i rzuca się do ataku. Wykonuje rzut rożny, z którego nic groźnego nie wynika
  • 10' Bramka dla Śląska. Strzelcem bramki Japończyk Morioka
  • 8' Pierwsza szybsza akcja Lecha, ale obrońcy Śląska wybijają piłkę na aut
  • 7' Na boisku leży i nie podnosi się przez dłuższą chwilę Gajos. Sędzia przerywa grę, ale na szczęście Lechita wstaje i może kontynuować grę.
  • 5' Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu. Niecelnie na bramkę Lecha strzelał Hołota
  • 4' W środku pola fauluje Dariusz Dudka
  • 3' Prawą stroną atakuje Tomasz Kędziora, dla którego dzisiejszy mecz jest setnym, jubileuszowym w barwach Kolejorza
  • 1' No to rozpoczynamy ostatni, ligowy mecz na Bułgarskiej w sezonie zasadniczym
  • 20.30 Przed meczem minutą ciszy upamiętniono m.in. dwóch kibiców zmarłych podczas ostatniego ligowego meczu Lecha z Legią
  • 20.25 Lech rozpocznie zawody w następującym składzie : Burić – Kędziora, Kamiński, Wilusz, Volkov – Dudka, Trałka – Lovrencsics, Gajos, Jevtić – Nielsen. Śląsk reprezentować będą : Abramowicz – Pawelec, Celeban, Dvali, Dudu Paraiba – Hołota, Hateley – Dankowski, Morioka, Pich – Mervo.
  • 20.20 Witam Państwa w piątkowy, primaaprilisowy wieczór ze Stadionu na ul. Bułgarskiej. Piłkarze Lecha podejmują dziś ekipę wrocławskiego Śląska, którą poprowadzi dobrze znany w Poznaniu trener - Mariusz Rumak. Do pierwszego gwizdka sędziego Kwiatkowskiego z Warszawy zostało jeszcze 10 min.