Lech Poznań – Polonia Warszawa 0-1 (0-1)

Najlepsi kibice są w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Najlepsi kibice są w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter17. kolejka T-Mobile Ekstraklasy w trakcie której Lech Poznań podejmie na swoim boisku czwartą drużynę w tabeli – Polonię Warszawa. To już piąty miesiąc oczekiwania kibiców Kolejorza na zwycięstwo przy Bułgarskiej.

Mariusz Rumak nie będzie mógł niestety nie będzie mógł wystawić Łukasza Teodorczyka ze względu na umowę transferową między klubami podczas transferu tego napastnika. W piątkowym meczu nie zagrają także kontuzjowani Manuel Arboleda i Patryk Wolski. Także mało prawdopodobny wydaje się występ Piotra Reissa i Ivana Djurdjevica.

Z kolei Piotr Stokowiec nie wystawi poważnie kontuzjowanego byłego poznańskiego zawodnika Dimitrije Injaca oraz wypożyczonego z Lecha Jacka Kiełba. Absencja tego drugiego podobnie jak w przypadku Teodorczyka jest efektem umowy pomiędzy oboma klubami.

KKS Lech Poznań

0 - 1

KSP Polonia Warszawa

• 22:50 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 93' Koniec spotkania. Usprawiedliwione gwizdy niezadowolonych kibiców.
  • 93' Hamalainen próbował dośrodkowywać ale wywalczył tylko aut.
  • 91' Henriquez dośrodkowywał trochę za mocno i umieścił piłkę na poprzeczce. Grę wznawiają goście.
  • 89' Polonia: Piekarski za Pazia
  • 89' Dopiero trzeci celny strzał na bramkę lechitów! Ale Pawełek znowu broni.
  • 87' Znowu błąd w środku pola. Luksa popędził jak szalony przed siebie na połowie Lecha a za nim pobiegł Wołąkiewicz, któremu udało się dopaść napastnika gości i zręcznie odebrać mu piłkę.
  • 87' Ceesay wywalczył rzut rożny.
  • 85' Kolejne... normalnie jak flaki z olejem. Ile można będąc w polu karnym nie trafiać do bramki nie mając nikogo przed sobą oprócz bramkarza?
  • 83' Około 27 metrów do bramki z rzutu wolnego i strzelający Hamalainen. Lot piłki wskazywał na bramkę ale niestety minimalnie minęła nie trafiła do celu.
  • 82' Murawski faulowany przez PIątka i jest kartka
  • 80' Przed zmianą kolejna zmarnowana okazja strzelecka Lechitów. W dośrodkowaną piłkę w przed pole bramkowe nie trafił głową Trałka.
  • 80' Polonia: Luksa za Przybeckiego
  • 79' Lech: Linetty za Ślusarskiego
  • 77' Znowu błąd... tym razem w środku pola przepuszczony został atak gości. Piłkę prowadził Tosik. Strzał mu nie wyszedł ale za grę aktorską i udawany skurcz powinien dostać przyszłorocznego oskara.
  • 76' Polonia: Tarnowski za Wszołka
  • 75' Niecelna bomba Możdżenia w kierunku bramki!
  • 74' Faulowany Hamalainen na połowie Polonii.
  • 73' Po rzucie wolnym czas na rzut rożny dla Lecha.
  • 72' Wszołek faulował Ceesaya na połowie gości.
  • 71' Kilka chwil nerwówki polu karnym gości... ale raczej mało kto wierzył by padła bramka po tak fatalnej próbie zbudowania ataku.
  • 69' Ceesay do Możdżenia i piłka odbita od jednego z gości wypada na rzut rożny.
  • 67' Dobre dośrodkowanie Możdżenia w pole karne i jeszcze lepsza interwencja Pawełka!
  • 67' Kolejna zmarnowana okazja pod bramką gości...
  • 65' Nieudany strzał Ceesaya kozłuje po murawie do Hamalainena który z odwracając się próbował strzelać i niestety nie udało mu się dobrze trafić w piłkę...
  • 65' Błąd Ceesaya pod bramką... oddał w piłkę Paziowi który nie myśląc za długo strzelał na szczęście wprost w Burića.
  • 64' Groźne dośrodkownaie Hamalainena w przed pole bramkowe... było by groźne gdyby któryś z poznańskich zawodników był w tym miejscu.
  • 63' Lech: Możdżeń za Toneva
  • 62' Trałka próbował strzału z dystansu ponad 25 metrów! Piłka o metr minęła okienko.
  • 60' Festiwal nieudanych strzałów trwa... Tonev strzelał nieskutecznie potem Murawski zaskoczony że piłką się znalazła pod jego nogami próbował strzelać ale wyszła z tego piłka wolna i odbita o murawę.
  • 57' Wołąkiewicz faulowany przez Gołębiewskiego.
  • 54' Kolejny rożny Lechitów.
  • 54' Cessay ponwnie przy piłce w przy prawym rogu bosika. Zdołał wrzucić wprost na głowę Ślusarskiego, który niedokładnie uderzył i piłka opuściła plac gry.
  • 52' Wrzutka Ceesaya w pole karne przedłużona przez gości na rzut rożny.
  • 51' Kolejny rożny dla gości.
  • 50' Hamalainen wyraźnie nie wiedzia co zrobić i posłał bardzo czytelną piłkę w pole karne do Ślusarskiego. Ale bramkarz gości nie miał problemu z przejęciem podania.
  • 49' Burić w sporych opałach. Strzał trudny technicznie pod poprzeczkę wybroniony ale mamy teraz rzut rożny.
  • 48' Za wysoko uniesiona noga Ceesay i sędzia odgwizduje rzut wolny dla gości przy ich polu karnym.
  • 45' Ubiparip ledwo wszedł na boisko i już ma pierwszy groźny strzał na brakę Pawełka.
  • 45' Lech: Ubiparip za Drewniaka
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 46' Koniec pierwszej części spotkania. Goście są póki co zdecydowanie skuteczniejsi. Wynik po pierwszej połowie 0:1.
  • 45' Jedna minuta została doliczona do tej części spotkania.
  • 44' Podanie donikąd w wykonaniu Drewniaka... grę wznowi Pawełek.
  • 42' Ceesay próbował strzelać z dystansu.. ale nie złożył się dobrze i piłka nie zagrażając bramce Pawełka opuściła pole gry.
  • 41' Rzut rożny dla Lecha. Hamalainen wrzuca ładnie w pole karne ale piłka nieczysto trafiona głową nie trafia do bramki ale zostaje wybita po za pole karne.
  • 39' Poznaniacy wyraźnie są rozsypani... popełniony błąd w obronie próbował wykorzystać Hołota strzelając bardzo mocno zza linii pola karnego. Na szczęście strzał był prosto w bramkarza który zdołał opanować piłkę.
  • 37' Lechici jak nigdy próbują przedrzeć się w polu karnym wysokimi piłkami.. jednak goście nadal wyjątkowo dobrze się bronią.
  • 35' Ślusarski przytrzymywany prze Szymanka... a sędzia odgwizduje przewinienie poznaniaka.
  • 33' Lechici na połowie przeciwnika i przy piłce... ale chyba bez pomysłu na atak.
  • 31' Próba ataku gości pod polem karnym Lecha zakończona spalonym.
  • 30' I znowu... rzut wolny po rzekomym faulu Drewniaka.... Nie wiem jak z perspektywy sędziego ale z naszego stanowiska nie wyglądało to na faul.
  • 29' Poznaniacy wyraźnie dominują na boisku! Mimo błędów sędziego i notorycznego przyznawania korzyści dla gości nie odpuszczają!
  • 27' Tonev poczuł krew! Ponownie dopadł do piłki z lewego rogu pola karnego próbował posłać piłkę pod poprzeczkę ale niestety trafił w poprzeczkę.
  • 25' Henriquez z Tonevem na lewej stronie boiska walczą by przejść pod pole karne. Podanie Henriqueza tuż pod linię kończącą boisko i niestety nieskuteczna wrzutka Toneva. Jeszcze Henriquez próbuje strzelać ale sędzia odgwizduje jego przewinienie... mimo że nic się nie stało.
  • 22' Dwa auty na wysokości jedenastego metra bramki gości tylko że pod dwóch różnych stronach. Oba wykonywane przez Lechitów ale goście skutecznie się bronią.
  • 20' Krótkie rozegranie między Drewniakiem, Murasiem i Hamalainenem. Niestety podanie Kaspera nie dotarło... a szkoda zagrożenie było spore.
  • 18' Tonev źle zagrywał w środku pola do Drewniaka i piłka została przejęta przez gości. Tonev jednak po chwili się zreflektował odbierając piłkę ale późniejsze zagranie w pole karne niestety było zbyt czytelne.
  • 16' Bramkarz gości zmuszony został przez Murasia do wyjścia z pola karnego. Pawełek wybijając piłkę w sumie podał do Trałki który trochę za długo czekał z oddaniem strzału ze środka boiska. Kiedy to zrobił niestety nie wyszło mu to i piłka ledwie doleciała do linii pola karnego.
  • 15' Henriquez przeciął podanie na prawą stronę boiska do Tosika tym samym przerywając budowanie ataku gości.
  • 11' Piątek faulował Ślusarskiego przy lewej linii autowej na wysokości pola karnego Pawełka. Hamalainen z rzutu wolnego wrzucał w pole karne do Trałki ale niestety jeden z obrońców posłał piłkę po za pole karne.
  • 9' Murawski faulowany przez Hołotę około 30 metrów od bramki gości. Strzał z wolnego wykonał Hamalainen ale nie był to jakiś mocny i dobry technicznie strzał by Pawełek miał z nim problemy.
  • 7' Goście wyraźnie nabrali wiatru w żagle. Ofensywa w polu karnym ale widać żaden zawodnik nie ma pomysłu na atak... aż wreszcie zniecierpliwiony Piątek strzela ale słabo i wprost w Burića.
  • 5' Noooo tego się nikt nie spodziewał. Dwie akcje gości na bramkę i padła pierwsza bramka po bombie Łukasza Piątka.
  • 4' Świetne zachowanie Burića w polu karnym. Wślizgiem wyciąga piłkę zdziwionemy Paziowi, który upadając na murawę domaga się rzutu karnego ale nic z tego pokazał sędzia i nakazał rozpoczęcie przez Burića.
  • 3' Ładne zagranie Hamalainena w pole karne do Drewniaka dobrze pilnowanego przez obrońców. Skończyło się na upomnieniu dla Drewniaka za popchnięcie rywala.
  • 0' Lechici rozpoczynają spotkanie 17 kolejki Ekstraklasy.