Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)

35. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczeci  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tylko, albo aż 40 dni przerwy mieliśmy od zmagań w ramach Ekstraklasy. Jednak drużyny grające w europejskich pucharach przerwy w grze nie miały. Lech tydzień temu zwyciężył w pojedynku o Superpuchar Polski z Legią Warszawa 3:1, a we wtorek pokonali FK Sarajevo 2:0 w ramach drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Dzisiejsi rywale Lecha poprzedni sezon zakończyli na 8 miejscu w tabeli. Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się 31 maja w Poznaniu, z którego Kolejorz wyszedł zwycięsko po golu Karola Linettego.

W meczu z portowcami, Maciej Skorża, nie będzie mógł skorzystać z Paulusa Arajuuriego i Gergo Lovrencsicsa, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach. Zabraknie także Karola Linett oraz Dawida Kownackiego po wtorkowym meczu w Sarajewie zgłosili lekkie urazy i prawdopodobnie wrócą do treningów w przyszłym tygodniu.

Zespół Czesława Michniewicza przyjedzie do Poznania w najmocniejszym składzie.

1 - 2

Pogoń Szczecin

• 22:27 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:27 "Dzięki za walkę" śpiewają kibice. Może to jakiś sposób, by podbudować widocznie podłamanych poznaniaków?
  • 22:26 Nie będziemu tutaj rzucać gromami w stronę piłkarzy. Ciekawi jesteśmy co powie po meczu trener Maciej Skorża.
  • 90+5 Koniec męczarni. Ostatecznie Lech przegrał na początek sezonu z Pogonią 1:2.
  • 90+4 Dawid Kudła wyraźnie zwleka z wybiciem piłki pozwalając poznańskiemu bramkarzowi do swojej bramki.
  • 90+4 Jasmin Burić w polu karnym gości rzuca się do piłki, by skierować piłkę do bramki... szkoda, że mu się nie udało.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Fojut na linii 16 metra urządził sobie ławeczkę... by poprawić buty. Ciekawe tylko dlaczego sędzia nie dał mu kartki, bo było to ewidentne granie na czas.
  • 88' Niby to tylko początek sezonu można powiedzieć, że nic się nie stało ale nie wygląda to dobrze.
  • 86' Robakowi chyba zabrano licencję na strzelanie... w polu karnym wręcz nie istnieje.
  • 85' Jak tak mają zamiar strzelać poznaniacy to chyba lepiej żeby nie strzelali w ogóle, bo to wygląda jakby do piłki dopadali licealiści.
  • 83' Jevtić ukarany kartką.
  • 82' Kamiński znowu nie dał rady dojść do piłki wrzucanej z rzutu wolnego.
  • 79' Pogoń: Murayama za Danielaka
  • 78' Kudła wyciągnął się jak długi w bramce chcąc sięgnąć piłkę. Ale piłka wyszła po za pole gry.
  • 77' To nie jest dzień Thomalli... fakt, że strzał jego kolegi pozostawiał wiele do życzenia ale z tej piłki można było jeszcze coś groźnego skonstruować.
  • 76' Formella zdecydował się na strzał w momencie kiedy już wybijano mu piłkę spod nóg... dużo za późno.
  • 73' Gotuje się a boisku. Małecki reklamuje u sędziego rzekomy faul. Po czym wdaje się słowną potyczkę z Formellą. Sędzia na szczęście jest na posterunku.
  • 71' Matras ukarany kartką za faul na Pawłowskim.
  • 70' Kamiński spanikował ale szybko oprzytomniał i naprawił swój błąd wyprowadzając piłkę spod pola karnego Lecha.
  • 63' Pogoń: Przybecki za Lewandowskiego
  • 55' Grobowa mina Skorży nie wróży nic dobrego. Pytanie czy już wie jak rozwiązać tą sytuację.
  • 53' Pawełowski za wysoko i niecelnie!
  • 53' Ładnie piętą Douglas do Robaka, któremu piłkę na rzut rożny wybił przeciwnik.
  • 51' Rzut rożny dla Lecha i źle obliczone miejsce uderzenia głową przez Kamińskiego.
  • 47' Rzut wolny dla Lecha na linii 18 metrów. Ładna wrzutka Douglasa na dłuższy słupek i wywalczony rzut rożny.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
  • 45' Lech: Formella za Tetteha i Thomalla za Holmana
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania. Kibice śpiewają "jesteśmy z Wami" co oznacza, że nie jeszcze wierzą w zwycięstwo. Pytanie czy poznaniacy są w stanie odwrócić losy tego meczu.
  • 45' Bardzo groźna wrzutka w pole karne do Zwolińskiego, który naciskany przez Kamińskiego oddał nieczysty strzał głową.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 45' I znowu goście strzelają! Tym razem Danielak z dystansu zmusił Burić-a do wyciągnięcia się w bramce.
  • 44' Ceesay wygrał pojedynek szybkościowy z Lewandowskim po czym przytrzymał przeciwnika z dala od piłki, by ta wyszła na aut.
  • 39' Czesław Michniewicz ma powody do zadowolenia. Pressing jakim gra Pogoń przynosi efekty. W polu karnym Lecha znowu się zagotowało po czym Lewandowski posłał piłkę do bramki. Wynik 1:2
  • 35' Tetteh został zatrzymany przed bramką Portowców ale jednak zdołał jeszcze strzelić w kierunku bramki! Kudła musiał się wyciągnąć w kierunku lewego słupka by złapać piłkę.
  • 33' Pawłowski pod pressingiem zdołał strzelić z 20 metrów nieco ponad poprzeczką.
  • 30' Kadar wygrał walkę bark w bark ze Zwolińskim.
  • 26' I jest odpowiedź Mistrza Polski! Po pięknym podaniu w przedpole karne piłkę do bramki wpakował Darko Jevtić! Wynik 1:1
  • 24' Albo Lech opadł z sił po ostatnich meczach albo to Pogoń jest jest tak dobrej formie... kto zna odpowiedź?
  • 22' Holamn ukarany kartką.
  • 20' To się nie dzieje... idealne podanie za linię obrony do Zwoliskiego, który co sił pognał na 18 metr przed bramką Lecha, gdzie wybiegł Burić. Napastnik gości niestety ograł bramkarza Kolejorza i pod nim wpakował piłkę do bramki.
  • 19' Douglas z prawej strony boiska miał wrzucić w pole karne piłkę z rzutu wolnego... ale zrobił to tak jakby zapomniał, że jest lewonożny.
  • 18' Pogoń: Małecki za Akahosi-ego
  • 17' Akahoshi siedzi na murawie i wydać wyraźny grymas na jego twarzy. Schodząc z boiska utyka na prawą nogę.
  • 16' Piłka z rzutu rożnego doleciała wprost do Kamińskiego, którego minimalnie ubiegł jeden z obrońców. Szkoda, to mogło zakończyć się bramką.
  • 15' Pawłowski próbował strzelać z dystansu. Wywalczył rzut rożny, bo piłka odbiła się od jednego z zawodników gości.
  • 13' Zamieszanie w polu karnym gości. Piłka jak święty gral pojawiła się za Robakiem, który miał się tylko odwrócić i strzelić w stronę bramki! Niestety były napastnik Pogoni chyba poczuł się onieśmielony i uderzył w piłkę tak jakby chciał ją podać do kogoś kilka metrów od bramki.
  • 12' Wysoko kryją goście. Atakują nie bez wytchnienia nie pozwalając na konstruowanie akcji ofensywnych Lechowi.
  • 10' Akahoshi leży na murawie. Nie bardzo wiemy co się stało, bo po tej stronie boiska był tylko oddalony od niego Burić. Możliwe, że zawodnik gości źle nastąpił na nogę.
  • 6' Nieporozumienie Tetteh-a i Ceesay-a owocuje stratą w konstruowaniu ataku i autem dla gości.
  • 4' Goście nie odpuszczają, a poznańska obrona pozwala im szaleć w polu karnym. Burić właśnie obronił strzał.
  • 3' Ricardo Nunes z rogu wybijał w przedpole karne, gdzie zakotłowało się bardziej niż najwyższa temperatura dzisiejszego dnia. Burić ledwo, ledwo dosięgnął piłki, do której zdaje się w ostatniej chwili dopadł Trałka wybijając poza pole karne.
  • 1' Biało niebiesko na murawie, a to za sprawą granatowych strojów poznaniaków oraz białych portowców.
  • 0' Sędzia Kwiatkowski zagwizdał po raz pierwszy!
  • 20:24 Składy przedstawione, teraz już tylko czekamy na wejście podstawowych jedenastek na murawę.
  • 20:21 Witamy! Przed nami pierwszy mecz przy Bułgarskiej w ramach nowego sezonu Ekstraklasy 2015/2016.

Burić, Ceesay, Kadar, Kamiński, Douglas, Holman, Tetteh, Trałka (kpt.), Pawłowski, Pawłowski, Jevtić, Robak
rezerwa: Gostomski, Lovrencsics, Dudka, Thomalla, Wilusz, Formella, Zulciak
trener: Maciej Skorża

Kudła, Ricardo Nunes, Fojut, Czerwiński, Frączczak, Lewandowski, Matras, Murawski (kpt.), Danielak, Akahoshi, Zwoliński
rezerwa: Słowik, Małecki, Murayama, Przybecki, Rudol, Murawski, Obst
trener: Czesław Michniewicz

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski
Kibiców: 15131