Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

35. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin (Kasper Hamalainen, Radosław Januszkiewicz)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zderzą dwa przeciwstawne bieguny grupy mistrzowskiej. Na Inea Stadionie zagrają, lider tabeli, Lech Poznań i Pogoń Szczecin, która jest ostatnią z ośmiu drużyn w stawce. Jednak myliłby się ten, kto już zakłada, że już jest z górki dla poznaniaków.

Portowcy przyjadą do Poznania na luzie. Są ostatnią drużyną w stawce i na pewno już nie powalczą o puchary, więc presja wywierana na nich jest praktycznie zerowa. Lech jest zdecydowanie odmiennej sytuacji. Poznaniacy muszą wygrywać mecze by utrzymywać przewagę na goniącymi drużynami Legii i Jagiellonii.

Maciej Skorża na pewno nie będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z usług kontuzjowanego Jasmina Burić-a oraz pauzującego za kartki Barrego Douglas-a. Pod znakiem zapytania stoi także występ Szymona Pawłowskiego, który także zgłasza problemy zdrowotne. Trener poznaniaków nie chciał zdradzić na kogo postawi w tym meczu.

Zapraszamy do relacji na żywo z tego spotkania – początek w niedzielę około godziny 18!

1 - 0

Pogoń Szczecin

• 19:51 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 19:50 Po tym meczu pierwsza trójka w tabeli pozostaje niezmieniona - Lech, Legia i Jagiellonia. Pozostały jeszcze tylko dwa spotkania do końca sezonu.
  • 93' Koniec meczu! Lech Poznań wygrywa z Pogonią Szczecin 1:0!
  • 91' Lech: Ceesay za Pawłowskiego
  • 90' Akahoshi ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Lecha na wysokości 5 metrów po prawej stronie pola karnego.
  • 90' 2 minuty doliczonego czasu.
  • 88' Świetne zagranie Keity! Najpierw założył siatkę jednemu z zawodników gości by później oddać z bardzo daleka bardzo mocny strzał, który Kudła musiał wypiąstkować i wybić na rzut rożny.
  • 87' Linetty zatrzymał w polu karnym strzał Rafała Murawskiego! Grę z rzutu rożnego wznowią goście.
  • 85' Lech: Keita za Hamalinena
  • 83' Hamalainen próbował podać piłkę do Kownackiego, który wbiegał w przedpole karne. Niestety dwóch obrońców przy poznańskim napastniku nie pozwoliło na to by piłka dotarła do adresata.
  • 81' Akahoshi wrzuca piłkę w pole karne wprost w ręce Gostomskiego.
  • 77' Pogoń: Listkowski za Sebastiana Murawskiego
  • 76' Łukasz Zwoliński uwolnił się przed polem karnym i posłał petardę w kierunku bramki! Gostomski z dużym wysiłkiem ale wybił piłkę na rzut rożny.
  • 73' Frączczak próbował powstrzymać Pawłowskiego jednak poznański pomocnik dał radę ograć obrońcę i oddać celny strzał na bramkę. Jednak strzał nie zaskoczył bramkarza, który wznowi grę.
  • 72' Kędziora odebrał piłkę Akahosiemu, by znowu mu ją oddać w wyniku złego podania. Chwilę później Japończyk został sfaulowany.
  • 68' Kędziora wybija piłkę w polu karnym tuż przed Akahoshim. Rzut rożny dla gości.
  • 67' Zagranie ręką Wojciecha Golli i jest rzut wolny dla Lecha na połowie Pogoni.
  • 66' Znowu Pawłowski rozprowadza piłkę - tym razem w pole karne do Kownackiego, który nie dał rady dobiec w miejsce podania.
  • 65' Lech: Jevtić za Sadaeva
  • 63' Chwilę przed zmianą koncertowo zmarnowana okazja Lecha. Pawłowski zagrał w przedpole karne do Hamalinena, który zbyt delikatnie musnął piłkę by ta zaskoczyła Kudłę - tym bardziej, że wręcz wturlała się do jego rąk.
  • 63' Pogoń: Wojtkowski za Danielaka
  • 62' Mówi się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Gdyby podliczyć dzisiaj takie sytuacje Lecha to strach się bać jaki rachunek powinni portowcy wystawić na koniec meczu.
  • 60' Sadaev nie ma dzisiaj dnia. Ograł jednego obrońcę, po czym próbował obejść drugiego ale piłka wyszła poza pole gry.
  • 56' Zabrakło Akahoshiego w polu karnym gdy gości dogrywali piłkę. To była bardzo groźna sytuacja.
  • 50' Gdyby Sadaev ograł obrońców miałby otwartą drogę do bramki... niestety potknął się o własne nogi.
  • 47' Kędziora podał do wbiegającego w pole karne Sadaeva, który bez zastanowienia strzelił. Jednak Kudła dobrze odczytał zamiary napastnika i obronił jego strzał.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Pogoń: Kun za Walskiego
  • 45+1 Sędzia zaprasza zawodników na przerwę. Wynik 1:0.
  • 45' Już się zdawało, że Pawłowski przedobrzy! Pomocnik tańczył z piłką i próbując zrobić sobie pole do strzału. Jednak w ostatniej chwili dostrzegł Karola Linettego, który był mniej więcej na linii 18 metrów! Linetty bez zastanowienia posłał piłkę, która zadaje się jeszcze odbiła się od jednego z zawodników w polu karnym i wpadła do siatki! Wynik 1:0!
  • 45' Sędzia doliczył 1 minutę do pierwszej połowy.
  • 44' Sebastian Murawski ukarany kartką bo ostrym faulu na Dawidzie Kownackim.
  • 40' Hamalainen dobrze w środku pola zagrał do wybiegającego Pawłowskiego! Pomocnik poprowadził piłkę do pola karnego, gdzie odczekał chwilę zanim próbował zagrać futbolówkę do swoich kolegów - i to go chyba zgubiło, trzeba było strzelać. Ale jest rzut rożny.
  • 37' Znowu strzela Pawłowski w polu karnym i znowu Kudła broni!
  • 37' Pawłowski prostopadle strzelał w kierunku brami Kudły. Ładny strzał ale dosyć prosty dla brakarza.
  • 34' Kędziora wybija piłkę wystrzeloną sprzed pola karnego przez jednego z gości! Później Rafał Murawski próbował strzelać ale kompletnie mu to nie wyszło.
  • 33' Niekonwencjonalne zagranie Kownackiego. Miał możliwość podania do Kędziory przed polem karnym, jednak wybrał ogranie obrońcy i zagranie do Sadaeva. Próba była ładna, szkoda tylko, że się nie udałą.
  • 31' Akahoshi z rzutu wolnego posłał piłkę ponad murem. Gostomski nie bez problemów interweniował wybijając piłkę narzut rożny.
  • 30' Po faulu Sadaeva sędzia dyktuje rzut wolny - 24 metry do bramki w linii prostej.
  • 28' Hamalainen w trakcie skoku, piętą próbował podać do Pawłowskiego - niestety nie udało się.
  • 26' Pawłowski prostopadle podaje w przedpole karne gdzie Sadaev przewrotką chciał umieścić piłkę w siatce. Szkoda tylko, że nie trafił w piłkę.
  • 26' Hamalainen wyraźnie zły za niedokładne podanie w pole karne w wykonaniu Kędziory.
  • 23' Trałka wślizgiem przerwał atak Danielaka - aut dla gości na połowie Lecha.
  • 21' Trałka faulowany przy prawym rogu pola karnego. Pawłowski wrzcucał piłke w pole karne ale niestety żaden z zawodników nie doszedł do piłki.
  • 17' Sadaev omija obrońcę w polu karnym i ustawia się do strzału! Czeczen niestety chyba za mocno się odchylił i nie dał rady mocno strzelić - piłka przeleciała daleko od prawego słupka.
  • 14' Sadaev z prawej strony pola karnego wrzuca piłkę w przedpole bramkowego do Kownackiego, przed którym niespodziewanie pojawił się Frączczak i wybił piłkę na rzut rożny.
  • 13' Gostomski pewnie łapie adresowaną do Zwolińskiego piłkę w polu karnym.
  • 9' Hamalainen podbiegł do bramki, po tym jak w polu karnym odebrał piłkę obrońcom. Tuż przed linią końca boiska Fin odegrał piłkę do prostopadle ustawionego Sadaeva, który miał już tylko wpakować piłkę do siatki! Niestety Czeczen źle uderzył w piłkę, do której zdążył wrócić jeden z obrońców gości.
  • 5' Kownacki do Trałki w polu karnym! Szkoda, że Łukasz nie zdecydował się odrazy na obrót i strzał. Choć i tak dobrze, że ugrał rzut rożny po tym jak piłka odbiła się od nogi obrońcy i wyleciała po za pole gry.
  • 4' Tym razem Golla z podobnego dystansu co wcześniej Kadar. Jednak strzał bardzo niecelny.
  • 2' Kadar z ponad 20 metrów strzelał na bramkę Kudły - niewiele brakowało by poznański obrońca zdobył gola.
  • 0' Sędzia Złotek gwiżdże pierwszy raz oznajmiając rozpoczęcie meczu.
  • 17:55 Dzień dobry! Za 5 minut rozpocznie się spotkanie 35 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin. Już wiadomo, że Legia wygrała z Wisłą Kraków 1:0. Oznacza to, że podopieczni Macieja Skorży muszą dzisiaj wygrać by utrzymać się na fotelu lidera.

Gostomski, Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar, Kownacki, Linetty, Trałka (kpt.), Pawłowski, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Kotorowski, Jevtić, Holman, Ceesay, Wilusz, Keita, Djoum
trener: Maciej Skorża

Kudła, Nunes, Murawski S., Golla, Frączczak, Akahoshi, Matras, Murawski R. (kpt.), Danielak, Walski, Zwoliński
rezerwa: Janukiewicz, Kun, Janota, Rogalski, Listkowski, Wojtkowski, Kamess
trener: Czesław Michniewicz

Sędziuje: Mariusz Złotek (Podkarpacki ZPN)

Kibiców: 27 538