Lech Poznań – Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

8. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

8. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW 35. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań podejmie Pogoń Szczecin. Portowcy w obecnym sezonie są dla Kolejorza niewygodnym rywalem i jedynym, który w rundzie zasadniczej wygrał oba spotkania z Kolejorzem (2:1 jesienią i 1:5 wiosną).

Po porażce w Gdańsku z Lechią szanse Lecha na tytuł mistrzowski są już tylko czysto matematyczne. Legii do obrony tytułu pozostało zdobycie tylko jednego punktu w 3 ostatnich meczach. Kolejorz może się zatem skupić na obronie pozycji wicelidera, co nie powinno być trudnym zadaniem, bo przewaga nad Ruchem wynosi 6 punktów. Wygrana z Pogonią zapewniłaby Lechowi drugi w historii (i drugi z rzędu) tytuł wicemistrzowski.

0 - 0

Pogoń Szczecin

• 17:27 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 94' Gwizdami kończy się spotkanie Lecha z Pogonią, które kończy się wynikiem 0:0
  • 91' Ława ukarany za faul w środku pola na Karolu Linettym.
  • 90' 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 90' Murawski próbował strzelać ale dobrze ustawiony Możdżeń wślizgiem mu to uniemożliwił. Piłka poleciała w kierunku bramki, a Kotorowski wyciągnął się jak długi by dosięgnąć piłki. Bramkarz wybił ją na rożny ale natychmiast upadł na murawę. Na szczęście po chwili opatrywania wstał i kontynuuje grę.
  • 86' kolejny rzut rożny... to zaczyna być coraz ciekawsze. Robak tym razem chyba chciał sam wszystko zrobić w polu karnym i zamiast podawać dryblował i stracił piłkę, która wypadła na aut.
  • 85' Akahoshi wrzucał z rzutu rożnego na głowę Robaka. Napastnik uderzył ale Kotorowski zdołał obronić, niestety wybił na kolejny rożny...
  • 85' Goście coraz bardziej naciskają... oby to się źle nie skończyło. Kolejny w ostatnich minutach rzut rożny dla Pogoni.
  • 83' Pogoń: Bąk za Murayamkę
  • 79' Claasen przytrzymał piłkę nie oddając jej Golli by podać do Możdżenia. Mateusz pośliznął się na murawie i zdołał tylko odbić lekko piłkę za siebie, do której podbiegł Karol Linetty i huknął jak z armaty! Niestety minimalnie się pomylił.
  • 77' Lech: Kownacki za Pawłowskiego
  • 74' Lissowski ukarany kartką.
  • 68' Lech: Kamiński za Wołąkiewicza, który schodząc z murawy trzymał się za prawy bok
  • 67' Arajuuri uniemożliwił poprawną wrzutkę Robakowi i mamy aut dla Lecha.
  • 63' Pogoń: Ława za kontuzjowanego Koja
  • 62' Lech: Za Hamalainena zagra Lovrencsics
  • 61' Faulowany Teodorczyk na piątym metrze po lewej stronie pola karnego gości.
  • 58' Koj wybił na rzut rożny ubiegając podanie Teodorczyka w pole karne.
  • 53' Robak faulowany po prawej stronie pola karnego na 11 metrze. Wrzucał Akahoshi do Dąbrowskiego na 7 metr! Nie do wiary! Poprzeczka, piłka wybita z pola karnego Lecha.
  • 53' Chwila przerwy, Kotorowski zdaje się nieznacznie ucierpiał w starciu z Robakiem i potrzebuje pomocy medycznej.
  • 51' Kotorowski uratował Lecha! Wślizgiem w polu karnym wybił Robakowie piłkę spod nóg! Pominiemy milczeniem wcześniejszą grę obrony Lecha, która pozwoliła na łatwe przejście ataku gości.
  • 47' Pawłowski z 17 metrów strzelał. Zdawało się że bramkarz gości nie dojdzie do piłki ale w ostatniej chwili udało mu się lewą ręką wybić piłkę na rzut rożny.
  • 47' Linetty płasko po murawie strzelał... ale słabo mu to wyszło. Grę wznowi Janukiewicz.
  • 45' Pogoń: od początku drugiej połowy za Rudola zagra Lisowski
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 48' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 47' Wołąkiewicz przerywa grę Kunowi wybijając piłkę po za pole karne, a chwilę później na rożny wybija Arajuuri.
  • 45' 3 minuty doliczone do czasu pierwszej części spotkania.
  • 44' Rudol ukarany kartką za faul na Pawłowskim.
  • 44' Na murawie wiedać, że portowcy murują się jak mogą by nie stracić bramki. Jedyny na szpicy wystawiony Robak nawet nie atakuje rozgrywających piłkę obrońców Lecha.
  • 43' Claasen niepilnowany, próbował zajść Janukiewicza z prawej strony. Jego mocny strzał został wybity na rzut rożny.
  • 42' Henriquez zdaje się od niechcenia strzelał... a może podawał w pole karne? Fakt faktem żaden z zawodników na murawie się nie ruszył do piłki.
  • 37' Zaczarowana bramka przy kotle! Czwórką zaatakowali poznaniacy, podanie do Claasena przed polem karnym, ten odgrywa do Pawłowskiego, który strzela z pierwszej prosto w poprzeczkę!
  • 36' Rogalski zupełnie niepotrzebnie faulował Linettego i to w taki sposób, że aż dziwi fakt, że sędzia nie pokazał mu zółtej kartki.
  • 35' Zagranie do Możdżenia wchodzącego w pole karne z lewej strony! Mateusz odegrał do Teodorczyka na 12 metr! Łukasz zamiast strzelać z pierwszej przyjął podanie i już nie zdołał zagrozić bramce.
  • 32' Henriquez tym razem do niepilnowanego Teodorczyka w pole karne! Teodorczyk próbował przelobować Janukiewicza. Piłka odbiła się od bramkarza gości i uderzyła w boczną siatkę bramki.
  • 29' Claasen rozpoczął dwójkowy atak Lecha podając w połowie boiska piłkę do Teodorczyka, który po chwili odegrał ją za mocno do Daylona. Claasen zdołał zatrzymać piłkę, by nie opuściła pola gry i próbując przerzucić Gollę wchodząc w pole karne wywalczył rzut rożny.
  • 28' Możdżeń faulował Akahosiego.
  • 26' Błąd Hamalainena, za długo czekał z podaniem w polu karnym i stracił piłkę na rzecz gości. Musiał interweniować Możdżeń, który faulował Murayamę w połowie boiska.
  • 25' Robak przeciwko trzem obrońcom i Kotorowskiegomu! Mało brakowało piłka przeturlała się po murawie obok prawego słupka.
  • 24' Możdżeń huknął z dystansu... niestety nie był to strzał w światło bramki.
  • 23' Dąbrowski pewnie przerywa atak Lecha wybijając na aut.
  • 17' Golla faulował Teodorczyka na wysokości pola karnego. Sędzia dyktuje rzut wolny, który zostaje powtórzony... tym razem Henriquez podaje do Pawłowskiego, który stoi na przeciwko bramki i zamiast strzelać, trochę nie przemyślanie wrzuca w przed pole bramkowe, gdzie nie dało się nic zrobić z tą piłką.
  • 17' Możdżeń przerwał w połowie boiska bieg Murayamie wybijając mu piłkę na aut.
  • 16' Piękne zagranie Kędziory w pole karne i mamy rożny. Tym razem wybił zdaje się Dąbrowski.
  • 13' Kędziora ładnie piersią przyjął wysokie podanie na prawą stronę boiska. Następnie spokojnie podbił piłkę prawą nogą i przerzucił i obiegł Michała Koja! Tuż przed wrzuceniem piłki w pole karne Wojciech Golla wybił na rzut rożny.
  • 11' Kędziora nie pozwolił Robakowi wejść w pole karne! Naciskając snajpera gości młody lechita bardzo pewnie wybił piłkę na rzut rożny.
  • 10' Pawłowski strzelał w polu karny płasko po murawie prosto w Janukiewicza. Bramkarz gości odbił nogami i wybił na rzut rożny.
  • 7' Zamieszanie w polu karnym gości. Piłka zgrana do Claasena, który strzelał z 15 metrów ale nie trafił w światło bramki.
  • 5' Dominik Kun przejął piłkę przed swoim polem karnym i wyprowadził niezbyt szybką kontrę na połowę Lecha, podając na końcu piłkę do Rogalskiego, który strzelił z dystansu prosto w dobrze ustawionego Kotorowskiego.
  • 4' Murawa uprzątnięta i można wznowić spotkanie.
  • 1' Po 30 sekundach rozpoczynamy od przerwy 🙂 akcja konfetti w toku.
  • 1' Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu oznacza rozpoczęcie meczu przez sędziego Tomasz Kwiatkowskiego.
  • 15:28 Witamy serdecznie! Mecz 35 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Pogonią Szczecin rozpocznie się już za kilka chwil.

Kotorowski, Kędziora, Wołąkiewicz (kpt.), Arajuuri, Henriquez, Claasen, Możdżeń, Linetty, Pawłowski, Hamalainen, Teodorczyk
rezerwa: Gostomski, Lovrencsics, Kownacki, Formella, Injac, Kamiński, Bednarek
trener: Mariusz Runak

Janukiewicz, Koj, Golla, Dąbrowski, Rudol, Murayama, Murawski, Rogalski (kpt.), Kun, Akahoshi, Robak
rezerwa: Kudła, Bąk, Walski, Małecki, Ława, Lisowski, Jose Da Rosa
trener: Maciej Stolarczyk

Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski
Kibiców: 28116