Lech Poznań – Piast Gliwice 2:0 (0:0)

Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
najlepsi kibice na świecie

Dzisiaj na Bułgarskiej zmierzą się 13 i 15 drużyna Ekstraklasy. Piast Gliwice, który w ostatnich czterech spotkaniach nie zdobył bramki z Lechem Poznań, który od początku sezony zdobył najmniej bramek.

W dzisiejszym meczu na pewno nie zobaczymy kontuzjowanych Nicki Bille Nielsena i Kamila Jóźwiaka. Niepewny jest też występ Tamasa Kadara.

KKS Lech Poznań

2 - 0

Piast Gliwice

• 17:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:23 Wynik cieszy ale tylko ostatnie minuty gry w wykonaniu Lecha były efektowne i efektywne. Jeżeli Lech zacznie tak grać cały czas to będzie dobrze.
  • 90+4 Koniec spotkania. Lech wygrywa 2:0.
  • 90+2 A kibice śpiewają "Rutkowski to był pomocnik, Rutkowski to był pomocnik". Widać, że starają się edukować i wywrzeć presję na Zarządzie Klubu by zakupiony został w końcu napastnik.
  • 90+1 Drugą bramkę po szybkim rajdzie zdobywa Maciej Gajos! Lech prowadzi 2:0!
  • 90' Zamieszanie w polu karnym Lecha! Na raty strzelali gości by ostatecznie zdobyć bramkę wyrównująca po strzale Szeligi! Jednak bramka nie uznana przez sędziego.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Gajos utrzymał się na nogach i nie dał wybić się z rytmu. Tuż przed polem karnym odegrał na prawą stronę do Makuszewskiego, który płasko strzelił na bramkę. Szmatuła pewnie obronił.
  • 87' Gumny ukarany kartką za głupi faul taktyczny... na połowie gości.
  • 85' Korun faulował Makuszewskiego.
  • 85' Lech: Makuszewski za Pawłowskiego
  • 82' Kartką ukarany Bukata za faul na Trałce.
  • 80' Piast: Brasić za Jankowskiego
  • 79' Gajos odegrał do Pawłowskiego, który po chwili zagrał w pole karne do Robaka. Ten rzucił się na piłkę i głową posłał ją w Szmatułę, który nie miał wyjścia i wybił piłkę na rzut rożny.
  • 78' Szybka odpowiedź gości. Gdyby Pietrowski dobrze uderzył w piłkę mógłby zaskoczyć Putnocky'iego a tak piłka nawet nie doleciała do celu.
  • 76' Szmatuła miał problemy z obronieniem piekielnie mocnego strzału Formelli. Grę wznowią poznaniacy z rzutu rożnego, z którego Arajuuri próbował zdobyć bramkę i znowu bramkarz gości obronił.
  • 74' Lech: Gajos za Jevtća
  • 72' Piast: Mokwa za Badię
  • 72' No nareszcie! Lech zdobywa bramkę po strzale Dariusza Formelli. Lech - Piast 1:0
  • 71' Goście mieli szansę, której nie wykorzystali!
  • 69' Sędzia dyktuje przerwę na uzupełnienie płynów.
  • 69' Bednarek ukarany kartką za faul
  • 67' Goście groźnie atakują. Szeliga wrzucił w pole karne, a Jankowski uderzył głową posyłając piłkę ponad poprzeczką.
  • 64' Dwa rzuty karne dla Lecha i nadal nic. Arajuuri próbował strzelać ale trafił w Trałkę, który nie zdołał się odwrócić by strzelić na bramkę Szmatuły.
  • 62' Trałka wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Jevtić nie zdołał do niej dojść... oj jak szkoda, tu coś mogło być. Jeszcze Pawłowski z drugiej strony wrzuca w pole karne ale niestety nic z tego nie wynika.
  • 60' Strzał Jevtića, na przeciw bramki, zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny dla Lecha.
  • 60' Po rzucie rożnym, piłka trafia do Jevtića. Szwajcar posłał z dystansu piłkę wprost na bramkę.
  • 57' Lech: Formella za za Majewskiego
  • 56' Piast: Szeliga za Masłowskiego
  • 55' Robak płasko i pod ostrym kątem strzelał na bramkę Szmatuły. Bramkarz gości delikatnie musnął piłkę zmieniając jej trajektorię.
  • 53' Majewski strzela z dystansu - minimalnie ponad bramką.
  • 50' Nerwowa gra Lecha w obronie, a goście coraz częściej atakują.
  • 47' Arajuuri popełnił błąd w obronie, który mógł wykorzystać Jankowski... ale nie wykorzystał, co prawda strzelił ale niecelnie.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech remisuje bezbramkowo z Piastem.
  • 45+1 Ładna wrzutka Majewskiego. Arajuuri w locie uderzył nogą i niestety nie trafił do bramki!
  • 45' Minuta doliczonego czasu do pierwszej połowy.
  • 44' Faulowany Pawłowski przy lewym rogu pola karnego.
  • 39' Bukata minimalnie niecelnie ale bardzo groźnie strzelał na bramkę Putnocky'iego
  • 35' Masłowski fauluje Trałkę.
  • 33' Jevtić próbował z wrzuconej w pole karne piłki coś zrobić ale trafił w Szmatułę, który nie złapał piłki. Jeszcze jeden z obrońców zdołał wybić piłkę po za pole karne.
  • 32' Kędziora faulowany na połowie Piasta.
  • 30' Bardzo mocne przerzucenie piłki przez Kędziorę, aż tak mocne, że Pawłowski nie dał rady dobiec do piłki.
  • 27' Wydawało się, że Pawłowski za wszelką cenę chce sam grać ale w końcu podał do Gumnego, który bez zastanowienia wrzucił piłkę w pole karne gdzie już Jevtić rzucił się by strzelić głową. Niestety Szmatuła zdaniem sędziego był szybszy i to poznaniacy wznawiają grę z rzutu rożnego.
  • 25' Sędzia dyktuje kilka chwil przerwy na uzupełnienie płynów przez zawodników.
  • 25' Majewski huknął jak z armaty posyłając piłkę ponad murem i niestety także ponad poprzeczką.
  • 24' Rzut wolny dla Lecha tuż przed polem karnym gości. Jevitić i Majewski gotowi do jego wykonania.
  • 23' Putnocky przeciął podanie do Pietrowskiego.
  • 22' Pawłowski zatańczył w polu karnym i nie mógł strzelać prawą nogą więc przełożył piłkę na lewą. Niestety piłka odbiła się od obrońcy, a Robert Gumny popędził co sił w nogach, by przeciwnicy nie wznawiali gry z autu.
  • 17' Masłowski strzelał minimalnie za wysoko.
  • 15' Wrzutka Lecha z rzutu rożnego. Małe zamieszanie w polu karnym i strzał Majewskiego obroniony przez Szmatułę.
  • 14' Ojjj samolubnie zachował się Jevtić. Będąc na przeciwko bramki postanowił strzelać choć mógł podać na prawo do niepilnowanego Pawłowskiego.
  • 14' Pawłowskiemu zabrakło szybkości by wyjść na pozycję sam na sam z bramkarzem. Próbował jeszcze strzelać ale to mu nie bardzo wyszło Szmatuła nie złapał piłki tylko ją wybił dając szansę poznaniakom na dobitkę.
  • 12' Gliwiczanie bez większych problemów obiegli pole karne Lecha dookoła po czym kolejny raz próbowali wrzucić piłkę w pole karne.
  • 11' Goście ładnie przeszli przez obronę Lecha i Martin Bukata próbował wrzucać piłkę w pole karne, gdzie czekał już dobrze ustawiony Putnocky.
  • 4' Robak w przed polu karnym poluje na piłkę wrzuconą przez Majewskiego! Oj szkoda, że poznański napastnik mimo efektownego szczupaka nie dosięgnął piłki.
  • 1' Nie wiemy co myślał sobie przy tym zagraniu Radosław Majewski ale wiemy jedno, to mógł wrzucić w pole karne a uderzył tak jakby podawał płasko po murawie.
  • 0' Sędzia Raczkowski zagwizdał, a Maciej Jankowski rozpoczął grę.
  • 15:28

Stadion zapełnia się, jednak nie tylko ze względu na pogodę ale i na wyniki Lecha, a raczej ich brak, nie można spodziewać się wysokiej frekwencji kibiców.
  • 15:10 Dzień dobry. 32 stopnie w słońcu, a Lech podejmuje dzisiaj Piasta Gliwice.