Lech Poznań – Legia Warszawa 1:1 (0:0)

12. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - KKS Lech Poznań - Legia Warszawa - najlepsi kibice na świecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

12. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - KKS Lech Poznań - Legia Warszawa - najlepsi kibice na świecie Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo 12. kolejkach warszawiacy mają o 6 punktów więcej od poznańskiego Lecha, który zgromadził ich jak dotąd 19.. W poprzednim sezonie Lech przegrał oba ligowe starcia z Legią (0-1 i 1-3). Dzisiaj przy Bułgarskiej spodziewanych jest około 36 tysięcy kibiców, których nastroje na pewno poprawi zwycięstwo nad Legią.

“Jest w nas głód rewanżu za to, co się stało w poprzednim sezonie, za te dwie ligowe porażki z Legią i przegrane mistrzostwo Polski. Nasza drużyna chce wygrywać, a najbliższa okazja do odniesienia zwycięstwa jest już w niedzielę” mówił przed meczem obrońca Lecha Poznań Kebba.

KKS Lech Poznań

1 - 1

Legia Warszawa

• 20:01 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 20:00 Dzisiejsze spotkanie na pewno nie było rewelacyjne ale z pewnością lepsze niż wszystkie w tej rundzie do tej pory rozegrane przy Bułgarskiej. Podział punktów z pewnością jest sprawiedliwy bo obie drużyny zaprezentowały się na równym poziomie.
  • 94' Spotkanie zakończone.
  • 93' Furman z rzutu wolnego za głęboko posłał piłkę w kierunku bramki> Gostomski wyskakując do piłki na linii bramkowej leciał nieco odchylony i musiał pamiętać o tym by trzymać piłkę przed sobą żeby na pewno nie przekroczyła linii bramkowej.
  • 92' Rzut rożny dla Lecha. Injac biegnie już do prawego rogu boiska.
  • 91' Bardzo niedokładne dośrodkowanie Hamalinena nie dało szans Ślusarskiemu na strzelenie bramki.
  • 90' 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 90' Faulowany Injac przez Wawrzyniaka.
  • 86' Lech: Injac za Trałkę
  • 86' Lech: Ślusarski za Lovrencsicsa
  • 85' Ceesay ukarany kartką.
  • 85' Legia: Kucharczyk za Ojamę
  • 84' Legioniści naciskają. Z rzutu wolnego Ojamaa był bliski zdobycia bramki jednak piłka odbiła się od słupa, a wcześniej sędzia techniczny podniósł chorągiewkę, bo atakujący był na spalonym.
  • 82' Ceesay przysnął chyba na chwilę bo nie zareagował na wbiegającego lewą stronę w pole karne Lecha Wawrzyniaka. Dopiero zdaje się Wołąkiewicz wślizgiem wybił piłkę zawodnikowi Legii. Rzut rożny dla Legii.
  • 80' Ceesay z po za pola karnego strzelał na bramkę gości. Jednak sam strzał był mało skomplikowany i nie przysporzył problemów Skabie.
  • 80' Kamiński naprawił błąd środkowych graczy Lecha zatrzymując atakującego zawodnika Legii.
  • 78' Legia: Wawrzyniak za Koseckiego
  • 73' Lech: Linetty za Pawłowskiego
  • 72' Lovrencsics pomylił się dosłownie o pół metra strzelając na bramkę!
  • 71' Gostomski sprawdzany przez Bereszyńskiego znowu świetnie broni!
  • 71' Ceesay pięknie przerwał akcję Koseckiego posyłając piłkę na aut.
  • 69' Trałka ucierpiał w starciu Dvalishvilim i wymaga pomocy ekipy medycznej.
  • 67' Hamalainen podał na prawe skrzydło do Ceesaya, który próbował wrzucić piłkę w pole karne... co niestety mu się nie udało. Grę wznowi Skaba.
  • 65' Za faul na Hamalainenie, Vrdoljak ukarany kartką.
  • 64' Ojamaa strzelał w polu karnym wprost w Gostomskiego!
  • 63' Pawłowski płasko po murawie podawał do wbiegającego w pole karne Teodorczyka. Skaba odważnie wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg poznańskiego napastnika.
  • 61' Kosecki puścił potężną bombę w kierunku Gostomskiego, a ten oburącz zgasił piłkę i upuścił ją na murawę przed sobą ale zaraz ją złapał.
  • 60' Podwójna okazja dla warszawiaków do strzelania bramki ale na szczęście za każdym razem piłka trafiała w obrońców.
  • 59' Rzut wolny dla Legii tuż przy polu karnym Lecha.
  • 58' Teodorczyk próbował strzału z dystansu! Skaba z problemami ale wybił piłkę na rzut rożny.
  • 57' Błąd Brzyskiego w polu karnym! Zmarnował sytuację sam na sam z Gostomskim strzelając płasko po murawie posłał piłkę daleko od bramki.
  • 55' Wołąkiewicz zaspał i przepuścił Dvalishvilego, do którego doleciało długie podanie. Na szczęście snajper gości nie wygrał z presją goniącego go obrońcy Lecha i strzelił wysoko ponad bramką.
  • 53' Faul taktyczny przed polem karnym Legii i Rzeźniczak ukarany kartką.
  • 49' Przerzutka piłki w lewej na prawą nogę i goooool!! Gergo Lovrencsics strzela bramkę i znowu mamy otwarty wynik przy Bułgarskiej!
  • 46' Wrzutka z wolnego, pierwsze odbicie w polu karnym i piłka trafia w przed pole bramkowe wprost na głowę Jodłowca, który umieszcza piłkę w bramce! Lech przegrywa z Legią 0:1
  • 45' Zaczynamy drugą połowę spotkania.
  • 48' Koniec pierwszej części spotkania. Póki co wynik przy Bułgarskiej to 0:0 ale na pewno gra obu drużyn cieszy oko.
  • 47' Rzut wolny dla Lecha na połowie gości.
  • 46' Skaba rzucił się na murawę by nie dopuścić do rzutu rożnego dla Lechitów! Ślizgając się po murawie zdołał przytrzymać piłkę na linii.
  • 45' 3 minuty doliczone do pierwszej części spotkania.
  • 41' Wołąkiewicz zdołał wybić piłkę wbiegającemu w pole karne Furmanowi.
  • 35' Trałka faulował Koseckiego... w trakcie kiedy Kosecki odbierał piłkę Trałka trafił go przez piłkę w wyprostowaną nogę.
  • 34' Brzyski po za polem karnym próbował przewrotką strzelać na bramkę Gostomskiego.
  • 33' Błąd w obronie Lecha. Jodłowiec zdołał się przedostać pod pole karne Lecha. Szczęśliwie Ceesay go dopadł i w trakcie strzału odbił piłkę na rzut rożny.
  • 31' Murawski starł się z Koseckim i powalił go na murawę. Niestety był faul.
  • 30' Furman na spalonym.
  • 29' Spore zamieszanie w polu karnym gości robią teraz Lechici! Teodorczyk dryblował i prawie ominął wszystkich obrońców Legii...
  • 28' Doublas wywalczył rzut rożny dla Lecha.
  • 26' Legia: Bereszyński za Broź
  • 25' Wznowiona gra bez dwóch zawodników Legii. Jakub Kosecki zdaje się zaraz powróci na boisku z plastrem nad lewym łukiem brwiowym.
  • 23' Ciekawa sytuacja na boisku, Kosecki i Furman zderzyli się głowami przyjmując szybującą piłkękę przed swoim polem karnym. Co ciekawe, obaj biegli na siebie i na pewno musieli się widzieć.
  • 21' Wołąkiewicz dał się wyminąć Ojamie, który wbiegł w pole karne i wysoko podawał w przed pole karne! Po chwili zamieszania Wołąkiewicz naprawił swój błąd głółkując piłkę po za pole karne.
  • 17' Piłka z rzutu rożnego poleciała wprost na głowę Hamalainena jednak jego odbicie nie było dokładne i piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
  • 17' Aut na wysokości pola karnego dla Lecha. Wrzucał Ceesay a jeden z rywali wybił piłkę na rzut rożny.
  • 16' Groźnie wyglądające dośrodkowanie w pole karne Lecha do Dvalishvilego, który na szczęście znalazł się na spalonym.
  • 15' Rzeźniczak faulował Teodorczyka na połowie Legii.
  • 12' Douglas z wolnego posłał piłkę prosto w kierunku bramki! Skaba się nie ruszył ze swojego miejsca a piłka huknęła w prawy słupek!
  • 11' Rzut wolny dla Lecha przed polem karnym gości. Dystans około 20 metrów do bramki!
  • 10' Rzut rożny dla Lecha. Wrzucał Lovrencsics, piłka wybita po za pole karne trafia do Szymona Pawłowskiego, który przymierzył i strzelił z pierwszej w kierunku bramki! Piłka niestety kozłowała po murawie ale Wojciech Skaba miał spore problemy z wybiciem tej piłki!
  • 7' Kosecki ominął Douglasa i wszedł w pole karne. Zdawało się że będzie strzelał ale jednak postanowił podać przed siebie, niestety kolega z zespołu nie zdążył dobiec do piłki.
  • 5' Rzut rożny dla gości.
  • 3' Bardzo ładna kontra Lechitów po wrzucie z autu na wysokości ich pola karnego. Hamalainen biegnąc środkiem boiska poprowadził atak, na środku boiska podał na swoją lewą stronę do nie pilnowanego Lovrencsicsa, który w tempo oddał piłkę Finowi, który za mocno odbił piĸę i tak niestety zakończyła się kontra.. ale brawa za pomysł!
  • 1' Pierwszy strzał w światło bramki postanowił oddać Lovrencsics ale sytuacja była zbyt trudna by dobrze się złożyć do strzału. Skaba nie miał trudnego zadania by złapać strzał węgra.
  • 1' Ojamaa powstrzymany przez Ceesaya tuż przed polem karnym Lecha.
  • 0' I mamy pierwszy gwizdek! Sędzia Stefański rozpoczął spotkanie.
  • 18:00 Mecz powinien się już rozpocząć. Jednak kibice skutecznie to uniemożliwiają rzucając na murawę bardzo dużą ilość konfetti... tak tak mowa zwłaszcza o kibicach z kociołka 😉
  • 16:51 Witamy! Przed nami szlagier sezonu. Mecz Lecha z Legią. Już tylko 4 minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej spodzewanych jest około 40 tysięcy kibiców.