Lech Poznań – Cracovia 2:0 (1:0)

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2:1 - Poznań 12.08.2016 r.  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Po nieciekawym początku sezonu w grze piłkarzy poznańskiego “Kolejorza” można dostrzec pewien promyk nadziei. W dzisiejszym meczu zawodnicy Ivana Djurdievića podejmą Cracovię.

Klub w dalszym ciągu gra przy pustych trybunach – jest to pokłosie zajść z dnia 20 maja. Dobrą informacją dla kibiców jest decyzja Wojewody wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmanna skracająca karę Lecha.Oznacza, że rewanżowy mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Europy ze Szachtiorem Soligorsk odbędzie się już z udziałem publiczności. Pierwszym spotkaniem ligowym, który z perspektywy trybun kibice obejrzą przy Bułgarskiej będzie sierpniowe starcie z Wisłą Kraków

2 - 0

Cracovia
Cracovia

• 19:52 Dziękujemy z udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 19:51 Zasłużone i wypracowane zwycięstwo Lecha Poznań 2:0 z Cracovią. Co prawda poznaniacy znowu zagrali słabo w drugiej połowie, pod koniec której jednak zaczęli się budzić i znowu walczyć, by 87. minucie ustanowić ostateczny wynik spotkania na 2:0!
  • 93' Koniec spotkania!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 90' Lech: Klupś za Makuszewskiego
  • 87' GOOOLL!!! Gytkjaer głową zapakował piłkę do siatki przy lewym słupku!!! Lech prowadzi 2:0!
  • 82' Żółta kartka dla Raduta.
  • 81' Dimuna z lewej strony pola karnego oddał bardzo niecelny strzał na bramkę Lecha.
  • 78' Serafin najprawdopodobniej doznał skurczu mięśni. Pomagają mu właśnie medycy Cracovii.
  • 75' Makuszewski dobrze zagrał do Amarala w pole karne. Błąd obrońców Cracovii i sam na sam z Gostomskim znalazł się Joao Amaral, który jednak trafił w bramkarza czerwonych pasów.
  • 70' Cracovia: Kanach za Pestkę
  • 69' Lech: Amaral za Jevtića
  • 67' De Marco miał sporo miejsca na oddanie strzału z dystansu. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.
  • 65' Cracovia: Strózik za Budzińskiego
  • 61' Lech: Radut za Tibę
  • 57' Słabe dośrodkowanie Pestki pewnie wyłapane przez Burića.
  • 52' Gajos faulowany na połowie Lecha Poznań. Burić rozpoczyna wybiciem piłki.
  • 51' Szansa Gytkjaer zatrzymany przez Helika.
  • 45' Cracovia: Elady za Culina
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części gry. Lech prowadzi z Cracovią 1:0.
  • 45' Buuuriiiićć! Jasmin broni strzał z rzutu karnego w wykonaniu Helika.
  • 41' Rogne przecina kolejne dośrodkowanie w kierunku Olivy.
  • 35' Kostevych świetnie podał piłkę do Gytkjaera. Duńczyk na szóstym metrze skiksował przed bramką nie trafiając w jej światło. Nawet gdyby piłka wpadła do siatki nie zostałaby uznana ze względu na spalony.
  • 27' Dytyatiew za mocno dośrodkował w pole karne Lecha i grę wznawia od bramki Jasiek Burić.
  • 26' Dośrodkowanie Tiby z prawej strony do Gytkjaera przerwane przez Helika.
  • 21' Tiba podał do Kostewycza, który dograł wprost na linię pola bramkowego gdzie czekał już Gytkjaer, który w stuprocentowej sytuacji trafił prosto w Gostomskiego. Szczęśliwie dla Lecha Duńczyka asekurował Darko Jevtić, który dobił strzał pakując piłkę do siatki.
  • 20' GOOOOLLLL!!! Jevtić załadował futbolówkę do bramki! Lech prowadzi 1:0 z Cracovią!
  • 16' Intensyfikacja ofensywnej gry Lecha, lecz na razie brak rezultatów.
  • 12' Gra obu drużyn nieco spowolniona, zawodnicy wymieniają piłkę na środku boiska.
  • 7' Wrzucona piłka z rzutu rożnego w pole karne ale niestety strzał Trałka głową skierował piłkę ponad bramką.
  • 6' Gostomski piąstkuje piłkę wrzuconą z rzutu wolnego w pole karne! Po chwili piłka wypada na aut dla Lecha.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:51 Dzień dobry! W ten upalny dzień witamy ze stadiony przy ulicy Bułgarskiej.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter