Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (2:0)

22. kolejka Ekstraklasy Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Niecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań podejmie przed własną publicznością drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Będzie to ostatnie ligowe spotkanie przed świąteczną przerwą.

Na niedzielny, ostatni tegoroczny mecz piłkarskiej ekstraklasy z Bruk Bet Termaliką Nieciecza, piłkarze i pracownicy Lecha Poznań przygotowują specjalne koszulki. Będą one zawierać dedykację dla poważnie kontuzjowanego Macieja Makuszewskiego, który w piątek przeszedł w Rzymie operację rekonstrukcji więzadeł i obecnie czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja.

Zapraszamy do relacji na żywo, która rozpocznie się przed godziną 15.30!

3 - 1

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• 17:24 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:23 Było to ostatnie spotkanie ligowe w tym roku przy Bułgarskiej. Hat trika zaliczył dzisiaj Christian Gytkjaer, a honorową bramkę dla gości zdobył Artem Putivtsev.
  • 90=3 Koniec meczu. Lech wygrywa 3:1
  • 90+2 Już chyba tylko z desperacji strzelał Ianku. Gdyby choć jego strzał leciał w światło bramki.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Rzut wolny dla Lecha. Dystans do bramki to ponad 22 metry. Wykonuje Darko Jevtić.
  • 87' Termalica: Kogut za Kecskesa
  • 87' Lech: Nicki Bille za Gytkjaera
  • 85' Jevtić prowadzi piłkę środkiem boiska podaje na lewą stronę do Jóźwiaka, który chwilę później przytomnie odgrywa do Szwajcara. Niestety ten oddaje kolejny niecelny strzał.
  • 83' Ładnie Gytkjaer dogrywa piłkę do Jevtića. Szwajcar postanawia strzelać ale niestety znowu strzela obok bramki.
  • 80' Termalica: Miković za Janjatovića
  • 80' Goooool! Lech prowadzi już 3:1 po trzeciej bramce Christiana Gytkjaera!
  • 77' Janjatović ukarany kartką za faul na Janickim.
  • 75' Lech: Jóźwiak za Situma
  • 73' Goście zdobywają bramkę. Z rzutu rożnego głową piłkę wpakował Putivtsev. Wynik 2:1
  • 67' Radut chciał sam strzelać i to zrobił. Piłka odbiła się obrońcy i wypadła na rzut rożny.
  • 65' Jevtić minimalnie chybił strzelając z pierwszej piłki!
  • 63' Termalica; Guba za Gergela
  • 63' Stefanik faulował za co zobaczył kartkę.
  • 62' Janicki wściekły na samego siebie. Poznański obrońca po rzucie rożnym nie zdołał dobrze skierować piłki do bramki, w wyniku czego goście mają wyrzut z autu po drugiej s tronie boiska.
  • 59' Putivtsev ukarany kartką za wcześniejszy faul na Gajosie,
  • 59' Przywilej korzyści pokazuje sędzia po faulu Putivtseva na Gajosie! Z piłką pod pole karne pędzi Gytkjaer. Duńczyk przekłada piłkę na lewą nogę i strzela... niestety obok dalszego słupka.
  • 57' Ładnie poprowadzona piłka ze środka boiska przez Gumnego, który przed polem karnym rozejrzał się i zagrał do Situma. Ten strzelił , a rozciągający się Mucha ledwo wybił piłkę na rzut rożny.
  • 55' Mario Situm ukarany żółtą kartką za faul na Kupczaku.
  • 54' Lech: Tetteh za Trałkę
  • 53' Tetteh szykuje się do wejścia za Trałkę.
  • 52' Trałka leży na murawie i już sygnalizuję konieczność zmiany. Noszowi już po niego idą.
  • 49' Piątek ukaranty żółtą kartką za ostry faul na Trałce.
  • 49' Gytkaer przejął piłkę przed polem karnym gości i zgrał do Raduta, Zdawało się, że kolejne będzie odegranie do Duńczyka ale nie. Radut postanowił sam strzelać.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań prowadzi z Termaliką 2:0.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 43' Rzut wolny dla gości. Piłkę z pola karnego eksmituje głową Dilaver. Wyrzut z autu po drugiej stronie boiska dla Słoników.
  • 40' Gajos wbiegając pole karne zgrał do Jevtića, który pogubił się w rozegraniu piłka tylko potoczyła się w stronę bramki Muchy.
  • 37' I znowu Gytkjaer! Duńczyk przejął piłkę w na połowie gości i popędził w stronę bramki. Po swojej lewej stronie miał dwóch obrońców, a naprzeciw siebie wybiegającego Muchę. Strzał napastnika Kolejorza był precyzyjny i co najważniejsze celny! Lech prowadzi z Termalicą już 2:0.
  • 35' Gytkjaer! Bamka dla Lecha po dośrodkowaniu Kostevycha! Lech prowadzi 1:0
  • 31' Mocny strzał z dystansu Jevtića. Szkoda, że niecelny.
  • 26' Stefaniak nie dosięgnął piłki ślizgając się po murawie w polu karnym Lecha.
  • 19' Gwizdek sędziego ratuje Lecha Poznań mimo, że piłka wpada do siatki gospodarzy. Gergel na spalonym.
  • 18' Mateusz Kupczak próbował strzelać na bramkę Putnocky-iego. jednak strzał był bardzo niecelny.
  • 17' Pierwszy rzut rożny dla Słoników.
  • 16' Jevtić z rzutu wolnego posłał dużo za mocną piłkę w głąb pola karnego.Bramkarz gości niby pewnie próbował łapać ale znowu upuścił piłkę przed sobą.
  • 12' Piłka trafia do Raduta, który zbiega wzdłuż pola karnego do środka boiska i oddaje strzał. Mucha z problemami upuszcza piłkę do której dopada Gytkjaer ale jego strzał nie był już groźny dla bramki gości.
  • 7' Janicki ratuje Lecha! Błąd Putnocky-iego, który upuścił piłkę tuż za Piątkiem. Zawodnik gości zorientował się i próbował strzelać ale uprzedził go młody obrońca Lecha!
  • 3' Oj chwyta się za głowę Gytkjaer! I ma powód. W sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza, a poprawiony strzał przeleciał nad poprzeczką trafiając jeszcze w obrońcę gości. Rzut wolny dla Lecha.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 15:25 Dzień dobry. 0 stopni i nieco zachmurzone niebo. W takich warunkach Lech podejmuje Termalice.