Lech pokonał Legię

11. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Lech Poznań zaskakująco łatwo wygrał z Legią Warszawa 3:0 w hicie 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla Kolejorza strzelili Maciej Gajos, Łukasz Trałka i Maciej Makuszewski. Po tym spotkaniu Kolejorz wskoczył na drugie miejsce w tabeli.

Po kończącym spotkanie gwizdku na Bułgarskiej nastąpiła radość, choć nie brakowało głosów pytających, czy przypadkiem do zwycięstwa Kolejorza nie przyczyniła się wręcz bierna postawa na boisku Legi. Niemniej jednak 3 punkty zostały w Poznaniu, Lech wyglądał w tym spotkaniu bardzo dobrze.

Kolejorz już od początku atakował i tak w 11 minucie wrzutka z prawej strony, prawego obrońcy, Roberta Gumnego zaowocowała zdobyciem bramki przez wchodzącego z drugiej linii Macieja Gajosa. Kapitan Kolejorza pewnym strzałem głową pokonał Arkadiusza Malarza. Przed przerwą, w 37. minucie , z narożnika boiska piłkę celnie wrzucił Darko Jevtić, a precyzyjnym strzałem głową przy słupku popisał się Łukasz Trałka.

Po zmianie stron nadal przeważał Lech i w 65. minucie niebiesko-biali cieszyli się z podwyższonego prowadzenia. Rezultat na korzyść gospodarzy podwyższył skrzydłowy Maciej Makuszewski, wykorzystując prostopadłe podanie Nickiego Bille.

W ostatnich minutach widzowie zgromadzeni przy Bułgarskiej ponownie mieli okazję do radości. Tym razem jednak miało to miejsce dzięki pracy systemu VAR. Prowadzący starcie Szymon Marciniak posiłkując się powtórkami wideo anulował rzut karny dla legionistów, który najpierw podyktował po rzekomym faulu Lasse Nielsena. Mimo kolejnych dogodnych okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie, a lechici mogli rozpocząć świętowanie okazałego zwycięstwa wraz z kibicami, a także z awansu na drugie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Teraz przed ligowcami niemal dwa tygodnie przerwy, ze względu na mecze reprezentacji.