Sport

Lech idzie na Majstra!

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Rafał Murawski, Alan Uryga)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiaj Lech Poznań obejmuje prowadzenie w ligowej tabeli prowadząc jednym punktem nad Legią Warszawa. Zawdzięcza to zwycięstwu wywalczonemu 1:0 w trakcie meczu z Wisłą Kraków. Jutro się okaże czy poznaniacy dłużej cieszyć się będą z fotela lidera.

Meczu z Wisłą na pewno nie można zaliczyć do meczów pięknych. Fakt faktem ciężko się go oglądało i często można było odnieść wrażenie, że Lechici nie bardzo mają pomysł na grę.Pierwsza połowa mniej więcej do 40 minuty była co najmniej słaba, aż tu w 44. minucie Gergo Lovrencsics wygrał pojedynek z obrońcą Wisły w rogu boiska i następnie wrzucił futbolówkę miękko w pole karne wprost na głowę Łukasza Teodorczyka, który umieścił piłkę w siatce!

“Serdeczne gratulacje dla Lecha. Lech wykazywał się lepszą skutecznością i lepiej prowadził grę stąd zdobywa zasłużone trzy punkty. Założenia mieliśmy takie, że Lech bardzo często mocno zaczyna grę i chcieliśmy przetrzymać pierwszą połowę aby odrzucić Lecha od naszej bramki. Druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie lepsza jednak błąd z pierwszej połowy nie dała nam szans na poprawę wyniku.” mówił w zastępstwie za trenera białej gwiazdy Tomasza Kulawiaka pojawił się jego pierwszy asystent Maciej Musiał.

Trener Mariusz Rumak na konferencji pomeczowej mówił: “Myślę że był to wyrównany mecz. Ten kto strzeli bramkę ten wygra. Przyznam że żadna z drużyn nie stworzyła zbyt wielu okazji strzeleckich. Cieszą zdobyte punkty tym bardziej przy takiej publiczności, której serdecznie dziękuję. Jeżeli matematycznie udało nam się wywalczyć awans do europejskich pucharów to bardzo dziękuję. Jesteśmy liderem. Czujemy się dobrze. Tak na prawdę liczy się, kto na końcu będzie liderem.”

Zapytany o gola trener poznaniaków odpowiedział “Dla Teodorczyka ta bramka była bardzo ważna i mam nadzieję że da mu pozytywnego kopa na przyszłość”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz