POZnań

Lech Cup i Lech Conference przeniesione na Morasko

Lech Cup 2013 - Poznań 07.12.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Piątkowa konferencja szkoleniowa Lech Conference i weekendowy turniej Lech Cup zostały przeniesione do hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która mieści się na Morasku przy ulicy Zagajnikowej.

Decyzja o przeniesieniu lokalizacji została podjęta ze względu na zły stan Areny, który w naszej opinii może zagrażać bezpieczeństwu uczestników i widzów zbliżających się wydarzeń. Do klubu dotarła też informacja, że hala przy ul. Reymonta będzie wyłączona z użytku do 17 grudnia.

Informacje na temat stanu Areny spływały do nas od wtorku i były niepokojące, choć z początku szanse na zażegnanie problemów technicznych oceniano na wysokie. Chcemy by Lech Conference i Lech Cup, podobnie jak w poprzednich latach, zostały przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie, a infrastruktura, którą dysponuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nam to gwarantuje. Ważnym aspektem są też komfortowe i dobrze usytuowane miejsca dla publiczności – mówi Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha Poznań

W piątkowej Lech Conference udział weźmie niespełna tysiąc szkoleniowców z kraju i zagranicy. Weekendowy turniej ma międzynarodową obsadę, do Poznania przyjeżdżają drużyny w kategorii wiekowej U-12 z Berlina, Brukseli, Lizbony, Londynu, Pragi i Wiednia.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz