LE: Lech Poznań – Gandzasar Kapan 2:0 (2:0)

Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Poznański “Kolejorz” rozpoczyna zmagania w ramach tegorocznej Ligi Europy. Pierwszym zespołem, z którym zagra zagrają podopieczni Ivana Djurdjevića będzie armeński Gandzasar Kapan. Początek spotkania o godzinie 20.45.

Piłkarzy Ivana Djurdjevicia nie będą mogli w czwartek wspierać kibice. Jest to efekt wydarzeń z meczu ostatniej kolejki poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy, kiedy pseudokibice Lecha wtargnęli na boisko. Wojewoda wielkopolski postanowił zamknąć stadion Lecha na 5 spotkań Lotto Ekstraklasy oraz 3 potyczki w Lidze Europy

KKS Lech Poznań

2 - 0

Gandzasar Kapan

• 22:38 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:37 Spotkanie Ligi Europy w warunkach sparingowych nie było bardzo porywające. Wynik satysfakcjonujący i na pewno dobra postawa Gytkjaera, zdobywcy obu bramek dla Lecha Poznań.
  • 90+5 Koniec spotkania! Lech wygrywa 2:0
  • 90+5 Kasparov wygarnia piłkę spod nóg wbiegającego w pole karne Gajosa.
  • 90+2 Gandzasar: Minasyan za Nranyan
  • 90' Strzał gości na bramkę Burića. Piłka przeleciała obok bramki.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu
  • 88' Strzał z dystansu Wbeymara przelatuje ponad bramką.
  • 87' Makuszewski!!!!! Piękny rajd Makiego, rozegranie piłki w polu karnym i podanie do Tomasika! Niestety Tomasik zaczął przekładać sobie piłkę z nogi na nogę i strzelił... piłka przeleciała ponad bramką!
  • 85' Lech: Tomczyk za Gytkjaera
  • 82' Harutyunyan wcześniej dwa razy strzelał na bramkę Lecha. Teraz piłka wrzucona z rzutu wolnego dotarła na jego głowę. Ormianin skierował piłkę w stronę bramki wprost w Burića. Bramkarz Lecha z krzykiem upadł na murawę.
  • 82' Gandzasar: Aslanyan za Khachatryana
  • 78' Gajos przewrotką próbował podwyższyć prowadzenie ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
  • 75' Tiba ukarany żółtą kartką.
  • 72' Bramka zdobyta przez De Marco nieuznana! Wrzuconą z rzutu wolnego piłkę bramkarz gości musną rękawicami. Futbolówka odbiła się od zawodnika Lecha Poznań i wpadła do siatki! Jednak zdaniem sędziego bramka nie została zdobyta prawidłowo.
  • 68' De Marco fauluje rywala za co dostaje żółtą kartkę.
  • 68' Musonda strzela z początku pola karnego na bramkę Lecha - Burić broni!
  • 67' Lech: Barkroth za Jevtića
  • 61' Junior groźnie wbiegł w pole karne Lecha i zamiast strzelać mocno i niedokładnie podał do Nrayana, który nie zdołał dojść do piłki.
  • 57' Gandzasar: Ohanyan za Yusbashyana
  • 57' Lech: Tiba za Raduta
  • 57' Makuszewski niecelnie strzela na bramkę gośći.
  • 51' Gytkjaer marnuje stuprocentową okazję! Sam na sam z bramkarzem strzela wprost w nogę bramkarza. Dla Lecha zostaje jeszcze rzut rożny.
  • 51' Kasparov obronił strzał Jevtića.
  • 48' Burić ledwo, ledwo broni skierowaną głową piłkę w stronę bramki.
  • 47' Junior próbuje wrzucać piłkę w pole karne ale trafia wprost w Janickiego, który po chwili upada na murawę.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Lech wygrywa 2:0 z FC Gandzasar
  • 38' Znowu niewiele zabrakło gościom by zdobyć kontaktową bramkę. Teraz mają rzut rożny.
  • 37' Burić broni strzał Harutyunyana! Oj było groźnie dla bramki Lecha.
  • 31' Wręcz sparingowa atmosfera na Stadionie Miejskim. Całkowicie puste trybuny. Słychać tylko trenerów drużyn a zwłąsza trenera Ashota Barseghyana.
  • 27' Gytkjaer nie doszedł głową do piłki w przedpolu karnym. kasparov próbował jeszcze wyłapać piłkę ale także nie dał rady.
  • 26' Musonda znowu zagrożeniem dla bramki Lecha. Tym razem reprezentant Zambii oddał strzał, który nie mógł zaskoczyć Burića.
  • 11' Piłka zagrana do Gajosa wbiegającego w pole karne, jednak Kasparov był szybszy i uprzedził rywala.
  • 20' Kasparov broni silny strzał Gajosa.
  • 19' Rzut wolny dla Lecha przed polem karnym gości. Radut od razu strzelał na bramkę Kasprova.
  • 17' Cywka faulowany pod polem karnym gości.
  • 14' Gytkjaer zamienia rzut karny na bramkę dla Lecha. Wynik 2:0
  • 13' Makuszewski faulowany w polu karnym gości faulowany i jest rzut karny dla Lecha. Do piłki na 11 metrze podchodzi Gytkjaer.
  • 12' Sverchinski ukarany kartką za faul.
  • 10' Harutyunyan nie trafia dobrze w piłkę, która przelatuje nad bramką Burića.
  • 9' Makuszewski do Gytjaera i jest bramka dla Lecha! Wynik 1:0
  • 8' Dobra interwencja Burića, jednak obrona zasługuje na reprymendę za dopuszczenie do groźnej sytuacji pod swoją bramką.
  • 7' Kasparov wybija piłkę wrzuconą w pole karne z rzutu rożnego.
  • 3' Kontra rywali. Musonda przebiegł połowę boiska i wbiegł w pole karne z prawej strony. Na dobrą sprawę mógł strzelać ale postanowił podać do kolegi. Podanie przeciął obrońca Lecha.
  • 2' Drugi rożny dla Lecha i znowu nic.
  • 2' Kostevych próbuje wrzucać piłkę w pole karne rywali ale piłkę na rzut rożny wybija obrona.
  • 0' Poznaniacy grają w niebiesko-białych strojach a ich rywale w biało-czarnych.
  • 0' Rozpoczynamy!
  • 20:43 Zawodnicy już są na murawie, a z trybun słychać tylko dziennikarzy telewizyjnych i radiowych, którzy na żywo komentują spotkanie.
  • 20:34 Tak na 10 min przed meczem prezentuje się poznańśki obiekt. Trochę tu smutno i jakoś tak... cicho?

• 20:30 Dzień dobry! Witamy serdecznie! Nowy sezon, nowe możliwości. Poznaniacy pod wodzą nowego trenera Ivana Djurdievića zagrają dzisiaj pierwsze spotkania w ramach Ligi Europy. Na Stadionie Miejskim w Poznaniu rywalami Kolejorza będą zawodnicy FC Gandzasar. Armeńczycy z pewnością będą zaskoczeni pustymi trybunami poznańskiego obiektu.