K U L T U R A

Łazarski Bakcyl

Łazarski bakcyl  Foto: materiały prasowe

Bezpłatne warsztaty dla seniorów, ceramiczne kursy dla dorosłych w języku angielskim, wspólne reperowanie potłuczonych przedmiotów w myśl japońskiej filozofii wabi sabi – to program zajęć w Wytwórni Bakcyl – nowoczesnej pracowni ceramicznej założonej przez dwie absolwentki poznańskiej ASP.

Pracownia powstała na Łazarzu w ramach miejskiego konkursu „Otwarta Strefa Kultury Łazarz”. Jego ideą było zagospodarowanie kilku pustostanów na cele kulturalne i społeczne, aktywizacja lokalnej społeczności poprzez zaoferowanie mieszkańcom ciekawych, twórczych miejsc i działań. Pomysł dziewczyn przekonał komisję i po kilku miesiącach przygotowań pracownia rusza w październiku.

Remontowałyśmy lokal własnymi rękami. Skrobanie ścian, szpachlowanie, malowanie czy nawet wstawianie szyb nie są nam obce. Dużo pomogli nam przyjaciele i rodzina. –mówi Dorota Piekarczyk –absolwentka Wydziału Rzeźby. To prawda. Prócz pomocy dali nam dużo dobrego ducha. Mamy nadzieję, że nasz pomysł spodoba się mieszkańcom Poznania i chętnie będą do nas zaglądać – dodaje malarka i fotografka – Katarzyna Bukiert.

W pracowni będzie można także kupić ceramiczne przedmioty autorstwa Doroty i Katarzyny. Niebawem dostępny będzie także sklep internetowy. Wytwórnia Bakcyl mieści się przy ul. .Łukaszewicza 34/38.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz